خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹, 26th of January 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ ساعت ۲۲:۳۲:۱۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محراب بختی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان ایلام منتقل شد

محراب بختی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان ایلام منتقل شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، محراب بختی شهروند ساکن ایلام، جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد. آقای بختی پیشتر توسط دادگاه انقلاب ایلام به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد و حکم صادره در دادگاه تجدید نظر به ۱ سال و ۹ ماه حبس تغییر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای اخیر، محراب بختی شهروند اهل ایلام جهت اجرای جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

این شهروند در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۹۹، در شعبه اول دادگاه انقلاب ایلام محاکمه و از بابت اتهام توهین به رهبری به ۱۶ ماه حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. سپس حکم دادگاه بدوی با اعتراض این شهروند به دادگاه تجدیدنظر استان ایلام ارجاع داده شد.

نهایتا در تاریخ ۲۹ شهریورماه سال جاری حکم ۱۶ ماه حبس تعزیری آقای بختی به اتهام “توهین به رهبری” توسط شعبه ۵ دادگاه تجدیدنظر استان ایلام عیناً تأیید شد و حکم یکسال حبس تعزیری وی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” با استناد به بند “ب” ماده ١٢ قانون کاهش مجازات حبس تعزیری به هفت ماه حبس تقلیل یافت.

بر اساس این گزارش محراب بختی فرزند ایوب، پیش از این در سال ٩٧ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه همان سال از بابت اتهام توهین به مقامات حکومت ایران در فضای مجازی توسط شعبه ١٠١ دادگاه کیفری دو ایلام با استناد به ماده ۶٠٩ قانون مجازات اسلامی مصوب ١٣٩٢ به تحمل ٧۴ ضربه شلاق تعزیری قابل اجرا در شعبه اجرای احکام کیفری ایلام محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید