خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی محمودیان با تودیع قرار کفالت آزاد شد

مهدی محمودیان با تودیع قرار کفالت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۹ آذر، مصطفی نیلی وکیل مدافع مهدی محمودیان از آزادی این روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، با قرار کفالت خبر داد. به گفته او جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات موکلش در تاریخ ۲ دی ماه برگزار خواهد شد. مهدی محمودیان در تاریخ ۱۱ آذر، به دنبال شکایت معاونت پارلمانی سپاه به خاطر انتشار یک توییت به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، روز چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹، مهدی محمودیان روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، با تودیع قرار کفالت آزاد شد.

مصطفی نیلی وکیل دادگستری ضمن اعلام این خبر در صفحه شخصی  خود نوشت: “پس از ارجاع پرونده مهدی محمودیان به شعبه ۱۰۵۹ کیفری ۲ وی با معرفی کفیل آزاد شد و تاریخ رسیدگی به اتهام وی دوم دی ماه سال جاری خواهد بود”.

مهدی محمودیان روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، روز سه شنبه ۱۱ آذرماه، بدنبال احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد. دلیل احضار این روزنامه نگار شکایت معاونت پارلمانی سپاه از وی به خاطر انتشار یک توییت بوده است.

آقای محمودیان شهریورماه سال جاری نیز به همراه ۵ تن دیگر از فعالان سیاسی و مدنی به نام های علی شکوری راد، محمد حسین کروبی، محسن آرمین، قربان بهزادیان نژاد و صدیقه وسمقی که آبان‌ماه سال گذشته اقدام به امضای بیانیه موسوم به “بیانیه ۷۷ نفر” کرده بودند، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم و حکم صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

وی در دادگاه بدوی از بابت اتهام «فعالیت تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و همچنین از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» به چهار سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شد.

در پی شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، روز چهارشنبه ۴ تیرماه، اولین و روز ۲۴ تیرماه دومین، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید