خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران پیمانکاری کمربند سبز اهواز و شهرداری یاسوج

معوقات مزدی کارگران پیمانکاری کمربند سبز اهواز و شهرداری یاسوج

خبرگزاری هرانا – کارگران پیمانکاری کمربند سبز اهواز از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری یاسوج حدود پنج ماه حقوق معوقه طلب دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری کمربند سبز اهواز از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، جمعی از کارگران کمربند سبز اهواز که از ابتدای تیر ماه بیکار شده‌اند، از ادامه بلاتکلیفی خود در حالی خبر می‌دهند که این کارگران علیرغم بازگشت به کار و عقد قرارداد یکساله با کارفرما، هنوز فعالیت شغلی خود را آغاز نکرده و بلاتکلیف هستند.

این کارگران گفتند: “قرارداد شغلی همه کارگران بیکار شده بعد از گذشت پنج ماه بیکاری از تاریخ هشتم آذر ماه به مدت یکسال تمدید شد اما فعالیت شغلی‌مان هنوز آغاز نشده است”.

قرارداد شغلی این کارگران از ابتدای تیر ماه سال جاری به دلیل محدود شدن کار با پیمانکار قبلی شهرداری، فسخ شده بود.

کارگران که دو ماه مزد و ۴ ماه حق بیمه آن‌ها پرداخت نشده است، در ادامه عنوان کردند: “بعد از پنج تا شش ماه بیکاری با عقد قراداد یکساله بازگشت به کار شده‌ایم اما نمی‌دانیم چرا پیمانکار ما را به کار نمی‌گیرد”.

به گفته آن ها؛ از قرار معلوم علت تعلل کارفرما برای به‌کارگیری این کارگران، تعدیل آنها، کاهش هزینه‌های جاری شهرداری منطقه دو اهواز و تکمیل بخش‌هایی از پروژه کمربند سبز عنوان شده است.

کارگران ادامه دادند: “باوجود اعتراضات مکرر و وعده‌های مسئولان، همچنان بلاتکلیفی کارگران ادامه دارد و مقامات مسئول در شهرداری و شورای شهر به هیچ وجه پاسخگوی کارگران نیستند”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری یاسوج

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری یاسوج، معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که پیمانکاری و طرف قرارداد شرکت‌های خصوصی هستند، بعضاً تا چهار یا پنج ماه دستمزد معوق دارند.

کارگران شهرداری یاسوج اعلام کردند: “علاوه بر دستمزد پرداخت نشده، مزایای مزدی معوق نیز داریم و همچنین نگران حق بیمه‌هایی هستیم که به موقع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود. در این صورت، ما در دریافت خدمات درمانی و تمدید دفترچه‌های خود با مشکل مواجه می‌شویم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید