خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۶ ماه؛ مصدومیت ۲۹۵ کارگر در استان کردستان

مصدومیت ۸ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۶ ماه؛ مصدومیت ۲۹۵ کارگر در استان کردستان

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۸ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در استان های کردستان، فارس و تهران طی حوادثی جداگانه دچار مصدومیت شدند. همچنین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان از مصدومیت ۲۹۵ کارگر بر اثر حوادث کار، طی ۶ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹، سه کارگر در یک کارگاه صنعتی واقع در منطقه تخت بیجار استان کردستان، طی یک حادثه آتش سوزی دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، این حادثه به دلیل انفجار و آتش سوزی کپسول گاز ال پی جی در این کارگاه صنعتی رخ داده است.

رسول حیدری رئیس آتش نشانی شهرداری بیجار، در خصوص این حادثه گفت: “حادثه در یک کارگاه صنعتی بر اثر انفجار کپسول گاز حادثه در منطقه تخت بیجار رخ داد که در نتیجه آن سه کارگر مصدوم شدند که به بیمارستان امام حسین بیجار منتقل شده‌اند”.

به گفته وی؛ این کارگاه که در یک مکان فرسوده و قدیمی و بدون مجوز فعالیت می‌کرد، به علت شدت انفجار به کلی تخریب شد که نیروهای امدادی و انتظامی به کمک کارگران در حال حاضر مشغول خارج کردن بیش از ۵۰ کپسول کارگاه هستند.

رییس آتش نشانی شهرداری بیجار با اشاره به اینکه علت دقیق حادثه پس از اطمینان از خروج کلیه کپسول‌های گاز موجود در کارگاه و نظر کارشناسی اعلام می‌شود، اضافه کرد: “در موج انفجار یک دستگاه وانت‌باری که برای نصب کپسول وارد کارگاه شده بود به کلی خسارت دیده و منازل مسکونی و کسبه محل هم دچار خسارت شده‌اند”.

مصدومیت ۳ کارگر در فارس

به گزارش صداوسیما، امروز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹، سه کارگر در کارخانه قند پارس کوار در استان فارس، بر اثر انفجار دیگ بخار دچار مصدومیت شدند.

سخنگوی اورژانس استان فارس گفت: “ظهر امروز با اعلام انفجار دیگ بخار در کارخانه قند پارس کوار به سامانه ۱۱۵ اورژانس فارس، بلافاصله تیم‌های امدادی اورژانس به محل حادثه اعزام و هماهنگی‌های لازم با دیگر سازمان‌های امدادی انجام شد”.

حسن همتی افزود: “در این حادثه ۳ نفر مصدوم شدند و در حال درمان هستند”.

وی ادامه داد: “علت دقیق حادثه در دست بررسی است”.

مصدومیت دو کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹، دو کارگر بر اثر انفجار سیلندرهای گاز مایع در خیابان کارگر جنوبی تهران دچار سوختگی شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اعلام کرد: “حوالی ساعت ۹:۴۵ دقیقه‌ی صبح امروز، دو کارگر بر اثر آتش‌سوزی و انفجار سیلندرهای گاز مایع در کارگاه شارژ ونگهداری سیلندر در خیابان کارگر جنوبی تهران پایین‌تر از میدان رازی تهران دچار حادثه سوختگی شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

جلال ملکی افزود: “در این کارگاه حدود ۲۰ تا ۲۵ سیلندر گاز مایع ۱۱ کیلویی و حدود هفت یا هشت سیلندر ۵۰ کیلویی نگهداری می‌شد”.

او در تشریح مصدومیت این دو کارگر گفت: “در این حادثه دو نفر که مشغول کار در محل بودند دچار سوختگی از ناحیه سر و صورت شده بودند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند”.

طبق اظهارات وی، در محل مجاور حادثه یک کارگاه تولیدی وجود داشت که آتش به بخش‌هایی از این کارگاه تولیدی و همچنین در ودیوار سرایت کرده بود و آتش‌نشانان حریق را خاموش کردند.

طی ۶ ماه نخست سال جاری؛ مصدومیت ۲۹۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار در کردستان

به گزارش فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان از مصدومیت ۲۹۵ کارگر بر اثر حوادث کار، طی ۶ ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

وی با بیان اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است، افزود: “از تعداد کل مصدومین ناشی از حوادث کار در سال‌جاری ۲۸۹ نفر مرد و ۶ نفر زن بوده‌اند”.

صلواتی اظهار کرد: “سقوط از ارتفاع علت حدود ۵۰ درصد از حوادث ناشی از کار استان است که به علت استفاده نکردن از سامانه‌های مناسب کار در ارتفاع و عدم حفاظ‌گذاری پرتگاه‌ها به وقوع می‌پیوندد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید