خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سه متهم اقتصادی مجموعا به ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شدند

سه متهم اقتصادی مجموعا به ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه، در نشست خبری امروز سه‌شنبه ۱۸ آذر، از صدور حکم قطعی مجموعا ۲۲۲ ضربه شلاق برای سه متهم اقتصادی در شمالغرب کشور خبر داد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، در سی و پنجمین نشست خبری خود ضمن اشاره به محکومیت ده تن از کارمندان گمرک به احکام سنگین، از صدور حکم قطعی شلاق در کنار سایر مجازات ها برای سه متهم در این رابطه خبر داد.

اسماعیلی گفت: “اخیرا در یکی از استان های شمال غرب کشور پرونده ای در خصوص کارمندان گمرک که رشوه های سنگین اخذ کرده بودند رسیدگی و حکم قطعی در خصوص ۱۰ نفر از متهمان گمرک صادر شد”.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: “آقای محمدرضا لطفی کارمند گمرک به جرم اخذ رشوه به ۷۴ ضربه شلاق، ۱۰ سال حبس و انفصال موقت از خدمات دولتی و جزای نقدی و انتشار حکم در رسانه ملی محکوم شد.

وی ادامه داد: “اسماعیلی رحمانی کارمند دیگر گمرک شمال غرب به اتهام اخذ رشوه به ۷۴ ضربه شلاق، ۱۰ سال حبس  و انفصال موقت از خدمات دولتی و جزای نقدی و انتشار حکم محکوم شد”.

غلامحسین اسماعیلی خاطرنشان کرد: “همچنین آقای فرزاد فروغ کارمند گمرک مربوطه به اتهام اخذ رشوه به ۷۴ ضربه شلاق، ۱۰ سال حبس و انفصال از خدمات دولتی و پرداخت جزای نقدی و انتشار حکم محکوم شد”.

این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید