خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت عامل زجرکش کردن یک قلاده شغال در فردوس

حیوان آزاری؛ بازداشت عامل زجرکش کردن یک قلاده شغال در فردوس

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از بازداشت عامل حیوان آزاری در شهرستان فردوس خبر داد. در روزهای اخیر ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن فردی اقدام به بستن طناب به سر یک قلاده شغال و کشیدن آن با خودرو تا کشته شدن حیوان کرده که موجب واکنش تعدادی از کاربران و حامیان حقوق حیوانات شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در شهرستان فردوس خبر داد.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در این خصوص گفت: “حیوان آزاری به هر شیوه و با هر انگیزه ممنوع است و مرتکب یا مرتکبان، به مجازات مندرج در قانون محکوم خواهند شد”.

علی محمد‌پور افزود: “برابر پایش صورت گرفته در فضای مجازی توسط کارشناس پلیس فتا شهرستان فردوس، صفحه اینستاگرامی شناسایی شد که در آن اقدام به انتشار ویدئوی حیوان آزاری کرده بود که با توجه به حساسیت موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت”.

محمدپور ادامه داد: “در این ویدئو فردی اقدام به بستن طناب به سر یک قلاده شغال و کشیدن با خودرو تا کشته شدن حیوان کرده بود که با بررسی کارشناسان پلیس فتا شهرستان فردوس، این فرد شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد”.

وی با اشاره به اینکه متهم به این اقدام غیر انسانی و خشن خود اعتراف کرد از تحویل وی به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی پرونده‌اش خبر داد.

حیوان آزاری، نوعی از اختلالات روانی، اجتماعی و بزهکاری است. بسیاری از کشورها حیوان آزاری را فی‌نفسه یک جرم قضایی می‌دانند، اما حیوان آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین موجود هم «قوانین زیست‌محیطی» هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید