خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت یک شهروند تحت عنوان “ترویج فرهنگ غربی” در تهران

بازداشت یک شهروند تحت عنوان “ترویج فرهنگ غربی” در تهران

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از بازداشت یک شهروند شاغل در آتلیه تهیه عکس و فیلم عروس، به دلیل آنچه که “ترویج فرهنگ غربی و انتشار محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی” خوانده است، خبر داد. تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صراط، رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از بازداشت یک شهروند شاغل در آتلیه تهیه عکس و فیلم عروس خبر داد.

نظام موسوی رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی غرب مدعی شد: برابر رصد‌های انجام گرفته در راستای پیشگیری و مقابله با نشانگاه‌ها و عاملان ترویج فرهنگ غربی و انتشار محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، فردی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی تصاویر و کلیپ شخصی مربوط به مجالس عروسی زوجین را بدون رعایت ضوابط شرعی منتشر می‌کرد، شناسایی و به پلیس فتای شهرستان ملارد احضار شد.

وی افزود: “این شخص با حضور در پلیس فتا اظهار داشت که هدفش از انتشار تصاویر، تبلیغات و اطلاع رسانی برای کسب و کار بوده و اطلاعی از عواقب انتشار محتویات تصاویر خانوادگی نداشته است که در این زمینه پرونده تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارجاع داده شد”.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید