خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  یک متهم در تربت حیدریه به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در تربت حیدریه به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تربت حیدریه به دلیل توهین به ماموران به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است. همچنین در این پرونده یک متهم دیگر به ارائه ۶۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان بدل از سه ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک متهم در تربت حیدریه به تحمل ضربات شلاق محکوم شد.

رئیس اداره محیط زیست تربت حیدریه در این خصوص گفت: “پدر خانواده‌ای که در بخش کدکن تربت حیدریه همگی اشتهار به صید و شکار حیوانات وحشی داشتند و با شکار بی رویه در منطقه، اقدام به فروش گوشت در سطح استان می‌کردند با حکم قاضی به انجام ششصد ساعت خدمات عمومی رایگان بدل از ۳ ماه و ۱ روز حبس محکوم شد که شامل تعلیف جانوران وحشی در فصل زمستان و ساخت و ایجاد آبشخور است”.

داوود نور محمدی افزود: “فرزند وی نیز به دلیل تمرد از دستور ماموران به پرداخت بیست میلیون ریال و برای توهین به ماموران به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید