خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران حمل و نقل بار و مسافر یاسوج

معوقات مزدی کارگران حمل و نقل بار و مسافر یاسوج

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج از عدم پرداخت چندین ماه مطالبات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۵۰ تن از کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج که تحت نظارت شهرداری مرکزی در پایانه مسافربری این شهر مشغول به کار هستند، از هشت ماه معوقات مزدی‌ پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گفته این کارگران، علیرغم پیگیری‌ های مکررشان برای دریافت حقوق، مسئولان سازمان حمل و نقل بار و مسافر پاسخ قانع ‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند. به همین دلیل آنها ناچارند برای وصول مطالبات‌ خود دست به اعتراض بزنند.

آنها گفتند: شهرداری در پاسخ به پیگیری کارگران مدعی است که سازمان حمل و نقل بار و مسافر یک نهاد مستقل و دارای بودجه خاص است و باید مدیران این سازمان خود پاسخگوی کارگران باشند.

کارگران در ادامه افزودند: ما کماکان مشغول فعالیت هستیم اما مطالباتمان پرداخت نمی شود. در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.

طبق اظهارات این کارگران؛ در حال حاضر سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهر یاسوج به دلیل محدودیت‌های شیوع کرونا و کاهش فعالیت ناوگان مسافربری عمومی، منابع درآمدی خود را از دست داده است.

بخش دیگری از نگرانی آنها گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر یاسوج است. آنها در این‌باره گفتند: “در این روزهای پرخطر، مسئولان شهری و سازمان حمل و نقل بار و مسافر نسبت به رعایت اصول محافظتی کارگران حمل بار در برابر کرونا کم‌توجه هستند”.

آنها در پایان تاکید کردند: “با نزدیک شدن به فصل زمستان انتظار داریم مسئولان موضوع معوقات مزدی کارگران حمل و نقل بار و مسافر را پیگیری کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید