خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ احضار عامل شکنجه و زنده‌به‌گور کردن سگ مادر و ۵ توله در بوشهر

حیوان آزاری؛ احضار عامل شکنجه و زنده‌به‌گور کردن سگ مادر و ۵ توله در بوشهر

خبرگزاری هرانا – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بوشهر از احضار عامل شکنجه و زنده‌به‌گور کردن سگ مادر و ۵ توله سگ، به اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر خبر داد. روز جاری ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که در آن فردی در یکی از روستاهای بوشهر اقدام به شکنجه و زنده‌به‌گور کردن ۵ توله سگ و مادرشان می کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، طی ساعات گذشته، فیلمی از یک حیوان‌آزاری در فضای مجازی دست‌به‌دست شد که افکار عمومی را به شدت مشوش کرد به گونه‌ای که کاربران مصرانه خواستار محاکمه عامل این حیوان‌آزاری هستند.

در این گزارش آمده است، در این فیلم که در حوالی روستای چاهکوتاه در نزدیکی بوشهر ضبط شده است، فرد متخلف یک سگ ماده را تا گردن زیر خاک دفن کرده و مکررا با موتور از روی سر حیوان نگون‌بخت که از خاک بیرون مانده رد می‌شود. زوزه‌های دلخراش این سگ هنگامی که چرخ موتور بارها روی سرش فشار داده می‌شود دل هر شنونده‌ای را به درد می‌آورد.

این حیوان‌آزاری اما به همین جا ختم نمی‌شود. فرد متخلف که ظاهرا جوانی ۱۷ ساله از اهالی منطقه است علاوه بر آزار این ماده سگ، ۵ توله این حیوان را زیر خاک زنده‌به‌گور می‌کند.

احسان موسوی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این باره گفت: “اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر، ساعاتی پس از وقوع این حیوان‌آزاری، متخلف را شناسایی و از وی طرح شکایت کرد که روند تحویل وی به مراجع قضایی در دست اجرا قرار دارد.”

وی درباره سرنوشت این سگ و توله‌هایش گفت: “خوشبختانه با سررسیدن مردم، سگ مادر زنده نجات یافت و ۵ توله‌اش از زیر خاک خارج شدند. از این ۵ توله که زنده به گور شده بودند، ۲ توله زنده ماندند که به همراه مادرشان از منطقه دور شدند.”

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بوشهر یادآور شد: “متخلف به اداره کل حفاظت محیط زیست بوشهر احضار شده و طی ساعات آینده برای ارائه اظهاراتش در اداره حاضر خواهد بود.”

حیوان آزاری، نوعی از اختلالات روانی، اجتماعی و بزهکاری است. بسیاری از کشورها حیوان آزاری را فی‌نفسه یک جرم قضایی می‌دانند، اما حیوان آزاری در ایران، جرم انگاری نشده است و قوانین موجود هم «قوانین زیست‌محیطی» هستند.

گفتنی است، پیش‌نویس قانون منع حیوان‌آزاری که تدوین آن از اواخر سال ۹۴ آغاز شد ابتدا در قالب لایحه از سازمان حفاظت محیط زیست به هیئت دولت راه یافت. لایحه‌ای که تعلل دولت در ارسال آن به مجلس شورای اسلامی سبب شد این پیش‌نویس سال گذشته با پیگیری‌های فراکسیون محیط زیست مجلس، در قالب طرح به مجلس ارائه شود. اما این طرح که شهریور سال گذشته در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد تا به امروز در کمیسیون حقوقی مجلس معطل مانده است.

درخواست تصویب قانون منع حیوان‌آزاری اخیرا با بیش از ۲۰هزار امضا تحویل فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی شده و مورد استقبال رئیس این فراکسیون قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید