خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در کرمان

رهایی یک زندانی از اعدام در کرمان

خبرگزاری هرانا –  یک زندانی در کرمان که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی در کرمان از اعدام رهایی یافت.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری کرمان در امور شورا‌های حل اختلاف از بخشش اولیاء دم و رهایی یک زندانی محکوم به اعدام، از چوبه دار پس از ۸ سال با همت و تلاش شورای حل اختلاف ویژه زندان این شهرستان خبر داد.

وی در این خصوص گفت: “محکوم این پرونده هشت سال قبل در پی یک نزاع و درگیری یک نفر را به قتل رسانده بود که بعد از مدتی توسط نیرو‌های انتظامی دستگیر و پس از طی مراحل قانونی روانه زندان شده است”.

معاون قضایی دادگستری کرمان ادامه داد: “با تشکیل پرونده قضایی برای این متهم و طی مراحل قضایی، این فرد محکوم به اعدام شده بود که با ابراز پشیمانی متهم و خانواده وی برای جلب رضایت اولیاء دم پرونده جهت صلح و سازش به شورای حل اختلاف ارجاع شد”.

وی خاطر نشان کرد: “در شرایط حساس شیوع بیماری کووید ۱۹ اعضاء شورای حل اختلاف ویژه زندان مرکزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به نحو مطلوب و شایسته توانستند پس از برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول، رضایت اولیاء دم را نسبت به عفو و بخشش متهم جلب کنند و پرونده پس از ۸ سال با سازش مختومه و متهم از چوبه دار رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید