خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  بافت فرسوده روستایی؛ ریزش دیوار آب انبار منجر به مرگ یک نوجوان در چابهار شد

بافت فرسوده روستایی؛ ریزش دیوار آب انبار منجر به مرگ یک نوجوان در چابهار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۱ آذر ماه، یک نوجوان از اهالی چابهار بر اثر فرو ریختن دیوار های فرسوده آب ‌انبار خانه پدری اش جان خود را از دست داد. پیشتر نماینده چابهار با اشاره به اینکه یکی از فاجعه‌بارترین و بزرگ‌ترین مناطق حاشیه‌نشین کشور روستای کمب چابهار است گفته بود “در این نقطه جمعیتی ۲۶ هزار نفر از کودکان، زنان و مردان با کمترین امکانات بهداشتی، زیرساختی، آب آشامیدنی و فضای آموزشی در بدترین نقطه از ایران زندگی می‌کنند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ساحل نیوز، روز سه شنبه ۱۱ آذر ماه ۹۹، فرو ریختن دیوارهای فرسوده یک آب ‌انبار در یکی از روستاهای شهرستان چابهار، منجر به مرگ یک دانش آموز شد.

بر اساس این گزارش هویت این نوجوان، بنیامین سربازی دانش آموز پایه نهم فرزند نبی بخش اهل روستای کمب از توابع چابهار عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: حوض انبار خانه آقای نبی بخش مدتی پیش ترک برداشته بود، اما بخاطر ممنوعیت‌های ایجاد شده ساخت و ساز توسط بنیاد مسکن در روستای کمب، قادر به تعمیر فرسودگی دیوار نبود”.

منبع مطلع افزود: “روز سه شنبه بنیامین برای شستن دست ‌ها به کنار حوض پر از آب می‌رود که ناگهان حوض ترک برداشته می‌شکند، پدر نیز در این حادثه زخمی می‌شود اما بنیامین جانش را از دست می‌دهد”.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت‌های ایجاد شده توسط بنیاد مسکن بسیاری از مردم روستای کمب را در خانه‌ های فرسوده مستقر کرده است که اجازه تعمیر آن را ندارند. سالانه چندین نفر بر اثر ریزش دیوار، برق‌گرفتگی و دیگر حوادث کشته و زخمی می‌شوند.

پیشتر نماینده چابهار با اشاره به اینکه یکی از فاجعه‌بارترین و بزرگ‌ترین مناطق حاشیه‌نشین کشور روستای کمب چابهار است گفته بود “در این نقطه جمعیتی ۲۶ هزار نفر از کودکان، زنان و مردان با کمترین امکانات بهداشتی، زیرساختی، آب آشامیدنی و فضای آموزشی در بدترین نقطه از ایران زندگی می‌کنند”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید