خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز سه شنبه ۱۱ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای زرند، نسیم شهر و شیراز، طی حوادثی جداگانه در حین کار جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر ۴۹ ساله حین کار در یک واحد صنعت فولاد در شهرستان زرند، در حین کار بر اثر سقوط در حوضچه آب جان خود را از دست داد.

به گفته فرمانده انتظامی زرند؛ یکی از کارگران واحد فولاد در شهر زرند دیروز حین کار به دلیل نامعلومی بر اثر سقوط در داخل حوضچه آب محل کار خود غرق شد و جان خود را از دست داد.

محمود خدادادنژاد عنوان کرد: “باتلاش نیروهای امدادی جسد بی‌جان این کارگر از داخل آب بیرون کشیده شد و با هماهنگی مقام قضائی به پزشکی قانونی تحویل داده شد”.

مرگ یک کارگر در نسیم شهر

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر ساختمانی در نسیم شهر استان تهران به دلیل سقوط از ارتفاع، جان خود را از دست داد.

آتش‌نشانی نسیم شهر واقع در شهرستان بهارستان اعلام کرد: “این حادثه برای یک کارگر ساختمانی رخ داد که از طبقه فوقانی ساختمان در حال ساخت روی زمین سقوط کرده و جان خود را از دست داد”.

به گفته رئیس آتش‌نشانی نسیم شهر؛ جان‌باخته مردی ۳۰ ساله بوده که از ناحیه سر و کمر دچار جراحت شدید شد و تلاش تیم پزشکی نیز برای نجات این کارگر موثر نبود.

مرگ یک کارگر در شیراز

به گزارش رکنا، دیروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹، یک کارگر در روستای ریزاب واقع در شهر شیراز، در حین کار ساختمان بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

محمدحسین کچویی مدیر اورژانس ۱۱۵ شهرستان نی‌ریز، با اشاره به اینکه این حادثه ساعت ۱۴:۳۰ روز گذشته رخ داده است گفت: “کارکنان اورژانس رودخور به سرعت وارد عمل شدند و زمانی که سر صحنه رسیدند مشاهده کردند اطرافیان فرد مصدوم در حال ماساژ قلبی وی هستند. هر چند وی دیگر هیچ علائم حیاتی نداشت، اما کارکنان اورژانس ۳۵ دقیقه در محل حادثه و ۴۰ دقیقه هم در درمانگاه ریزاب برای احیاء وی تلاش کردند که متأسفانه نتیجه‌ای نداشت”.

یکی از کارکنان درمانگاه ریزاب نیز اعلام کرد: “این جوان در حال کار با دستگاه میکسر سیمان، قصد جابه‌جایی چند متری آن را داشته که بر اثر اتصال برق دچار برق‌گرفتگی می‌شود. متأسفانه زمانی که وی را به درمانگاه آوردند، هیچ گونه علائم حیاتی نداشت و جانش را از دست داده بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید