خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهدی محمودیان بازداشت شد

مهدی محمودیان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۱ آذرماه، مهدی محمودیان روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، بدنبال احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد. دلیل احضار این روزنامه نگار شکایت معاونت پارلمانی سپاه از وی به خاطر انتشار یک توییت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، روز سه شنبه ۱۱ آذر ماه، مهدی محمودیان روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، بدنبال احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه پاسداران بازداشت شد.

دلیل احضار این روزنامه نگار شکایت معاونت پارلمانی سپاه از وی به خاطر یک توییت و تحت عنوان اتهامی “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” بوده است. او به دلیل عدم معرفی کفیل بازداشت شد.

آقای محمودیان شهریورماه سال جاری نیز به همراه ۵ تن دیگر از فعالان سیاسی و مدنی به نام های علی شکوری راد، محمد حسین کروبی، محسن آرمین، قربان بهزادیان نژاد و صدیقه وسمقی که آبان‌ماه سال گذشته اقدام به امضای بیانیه موسوم به “بیانیه ۷۷ نفر” کرده بودند، توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم و حکم صادره توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد.

وی در دادگاه بدوی از بابت اتهام «فعالیت تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و همچنین از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» به چهار سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و ۲ سال منع خروج از کشور و ۴ ماه خدمات عمومی محکوم شد.

در پی شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، روز چهارشنبه ۴ تیرماه، اولین و روز ۲۴ تیرماه دومین، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، برگزار شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید