خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات حکیمه احمدی و یاسمن ظفری

تعیین زمان دادگاه رسیدگی به اتهامات حکیمه احمدی و یاسمن ظفری

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری و حکیمه احمدی، فعالین ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲۰ دیماه امسال در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد. این افراد پیشتر در تیرماه امسال به همراه چند شهروند دیگر در جریان تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  زمان جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری و حکیمه احمدی، فعالین ترک (آذربایجانی) در دادگاه کیفری دو تبریز تعیین شد.

بر اساس این ابلاغیه که در تاریخ ۵ آذرماه صادر شده است، یاسمن ظفری و حکیمه احمدی باید ساعت ۹ صبح روز ۲۰ دیماه ۱۳۹۹، در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز به ریاست قاضی محمدعلی پیری حاضر شوند. اتهام مطروحه علیه این شهروندان در این ابلاغیه “اخلال در نظم و آسایش عمومی” عنوان شده است.

این جلسه که قرار بود در تاریخ ۱۹ آذرماه امسال برگزار شود، به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا به تعویق افتاد.

در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان ازجمله خانم ظفری و خانم احمدی بازداشت و تعدادی نیز در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند. آنها نهایتا مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام خانم ظفری و خانم احمدی به همراه ۱۱ تن دیگر از فعالین ترک (آذربایجانی) پیشتر در تاریخ ۳ آبان‌ماه امسال در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد. در جریان این جلسه میزان مبلغ وثیقه این شهروندان از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

خانم احمدی مهرماه امسال توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو به ریاست قاضی محمدعلی پیری از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیایو و جنجال در جلوی کنسولگری جمهوری آذربایجان” تحت نظارت قضایی ممنوعیت خروج از کشور قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید