خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  گلستان؛ گرداننده یک صفحه فعال در زمینه مدلینگ بازداشت شد

گلستان؛ گرداننده یک صفحه فعال در زمینه مدلینگ بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام رئیس پلیس فتا استان گلستان، گرداننده یک صفحه شخصی در یکی از شبکه های اجتماعی که در زمینه مدلینگ فعالیت می کرد، توسط پلیس فتا بازداشت و محتویات صفحه وی نیز حذف شد. تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس پلیس فتا استان گلستان از بازداشت گرداننده صفحه‌ای در یکی از شبکه‌های اجتماعی که در زمینه مدلینگ فعالیت داشت خبر داد.

ابراهیم پرسا، محتویات صفحه فعال در زمینه مدلینگ را “مبتذل و غیر اخلاقی” خواند و گفت: “پس از هماهنگی با مقام قضایی کلیه محتوای صفحه مورد اشاره و پست‌های مربوطه حذف شد و متهم به مرجع قضایی معرفی شد.”

در این گزارش به هویت فرد بازداشت شده، اشاره ای نشده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید