خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۷ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران در پی حادثه ای دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، امروز جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از مصدومیت یک کارگر در پی آتش سوزی در یک کارگاه تولید مواد نفتی و پارافین واقع در جاده ورامین شهرک عشق آباد خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، در این خصوص گفت: “ساعت ۰۸:۵۰ صبح جمعه یک مورد آتش‌سوزی در یک کارگاه تولید مواد نفتی به ویژه روغن پارافین واقع در جاده ورامین محله قلعه نو در شهرک عشق آباد به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام می‌شود”.

وی افزود: “آتش‌نشانان سریعاً از دو ایستگاه به همراه خودروهای حامل کف به محل اعزام شدند و مشاهده کردند که محل آتش‌سوزی یک کارگاه در حدود ۲ هزار متر بوده که در آنجا مواد نفتی به ویژه روغن پارافین نگهداری شده است”.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: “چند مخزن ایستاده در محل با ظرفیت‌های مختلف وجود داشت که مواد نفتی در آن نگهداری می‌شد و یکی از این مخازن با ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ لیتر دچار آتش سوزی شده بود که به علت قلیان مواد داخل مخزن به بیرون ریخته بود و این مواد به زیر مخازن دیگر نفوذ کرده بود”.

وی عنوان کرد: “حتی بخشی از مخازن اطراف شعله‌ور شده بودند و این کارگاه در آستانه یک آتش‌سوزی بزرگ قرار داشت”.

جلال ملکی گفت: “خوشبختانه فضای کارخانه باز بود و آتش‌نشانان دسترسی آسانی داشتند که عملیات سریعاً از چند طرف شروع می‌شود و از گسترش آتش و مواد نفتی به مخازن دیگر جلوگیری می‌شود”.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران اعلام کرد: “عملیات اطفای حریف در ساعت ۰۹:۵۴ دقیقه تمام و یک کارگر حدود ۳۵ ساله که دچار سوختگی در ناحیه سر و صورت شده بود تحویل عوامل اورژانس شد”.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید