خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  دادگاه تجدیدنظر؛ دو نوکیش مسیحی از اتهامات انتسابی تبرئه شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ دو نوکیش مسیحی از اتهامات انتسابی تبرئه شدند

خبرگزاری هرانا – عزیز مجیدزاده (اندریاس) و یک نوکیش مسیحی دیگر توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران از اتهامات مطروحه تبرئه شدند. این دو نوکیش مسیحی در مرداد امسال توسط دادگاه انقلاب تهران هر کدام به ۴ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ماده ۱۸، دو نوکیش مسیحی توسط شعبه ۳۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران، از اتهامات انتسابی تبرئه شدند.

بر اساس این گزارش، دادگاه تجدید نظر با توجه به اینکه هیچ گونه دلیلی مبنی بر اینکه محکومان قصد برهم زدن امنیت کشور را داشته‌اند و اقراری که حکایت کند چنین مقصودی داشته‌اند ملاحظه نشده است، عزیز مجیدزاده (اندریاس) و یک نوکیش مسیحی دیگر را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

این شهروندان در ۴ مردادماه، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اداره کردن “دستجات غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور با عضویت در گروه غیرقانونی کلیسای خانگی” و فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌های مخالف نظام، هر کدام به تحمل ۴ سال و ۶ ماه حبس، منع خروج از کشور و منع عضویت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی به مدت دو سال و ارائه خدمات عمومی رایگان به آسایشگاه سالمندان کهریزک به مدت سه ماه روزی چهار ساعت محکوم شده بودند.

عزیز مجیدزاده (اندریاس) نوکیش مسیحی در تاریخ ۱۱ اسفند ۹۶ در کرج بازداشت و نهایتا ۲۰ اردیبهشت ۹۷ با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید