خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ عاملان قتل خرس در ارومیه به حبس، تبعید و خدمات رایگان محکوم شدند

حیوان آزاری؛ عاملان قتل خرس در ارومیه به حبس، تبعید و خدمات رایگان محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – چهار تن از عاملان قتل خرس قهوه ای در ارومیه توسط دادگاه کیفری این شهر به حبس، تبعید و خدمات محیط زیستی رایگان محکوم شدند. پیش از این انتشار فیلمی در خصوص آزار و قتل فجیع این خرس قهوه ای در فضای مجازی، واکنش بسیاری از کاربران و نهایتا بازداشت عاملان را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از محکومیت چهار عامل قتل خرس قهوه ای به حبس، تبعید و مجازات تکمیلی خبر داد.

مهران نظری در این خصوص گفت: “چهار نفر شکارچی غیر مجاز که در سال جاری اقدام به شکار غیر مجاز و سپس آزار و اذیت یک قلاده خرس وحشی در روستای «ملونه» ارومیه کرده بودند، توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ارومیه محکوم شدند”.

وی اضافه کرد: “سه نفر از مجرمان این پرونده علاوه بر اقامت اجباری در شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان به مدت ۲ سال به انجام خدمات عمومی رایگان از طریق نظافت و نگهداری مراکز حفاظت شده مورد نظر اداره کل شاکی به عنوان نهاد پذیرنده به مدت ۲ هزار ساعت محکوم شدند”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ادامه داد: “همچنین طبق این حکم، مجرمان این پرونده نسبت به نصب ۵۰ عدد بنر در سطح شهرستان ارومیه با موضوع نحوه حفاظت از محیط زیست و تاثیر آن برزندگی روزمره انسان ملزم می شوند”.

 روز جمعه ۷ فروردین ماه، فیلمی از آزار و کشتار یک قلاده خرس قهوه ای توسط چند نفر در فضای مجازی منتشر شد که انتشار این فیلم با واکنش تند برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان رسانه‌ همراه شد. در پی انتشار این فیلم مسئولان استان با دستور ویژه استاندار آذربایجان‌غربی اقدام به شناسایی و بازداشت این افراد کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید