خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم دو بار اعدام برای یک متهم در تهران/ رهایی دو زندانی از اعدام در کرج و زاهدان

صدور حکم دو بار اعدام برای یک متهم در تهران/ رهایی دو زندانی از اعدام در کرج و زاهدان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی متهم به قتل توسط دادگاه کیفری یک استان تهران، به دو بار اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در کرج و زاهدان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه جوان، مرد متهم به قتل در تهران با حکم قضایی به دو بار اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، شهریور سال ۹۷، مأموران پلیس از قتل دو زن جوان در یک منزل مسکونی در خیابان نامجو باخبر و راهی محل شدند. مأموران بعد از حضور در محل، با اجساد دو زن جوان روبه‌رو شدند که گلوی آن‌ها بریده شده بود. اجساد به نام‌های پری و مانا به پزشکی قانونی منتقل شدند و در بررسی تلفن همراه دو مقتول، مشخص شد پری آخرین بار با حسام ۱۷‌ساله تماس داشته است. بنابراین حسام بازداشت شد و در بازجویی‌ها به قتل دو زن با همدستی صاحبکارش خلیل اعتراف کرد.

با اقرار‌های متهم، خلیل بازداشت شد. او در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و راهی زندان شد.

پرونده در اولین جلسه محاکمه روی میز هیئت قضایی شعبه‌پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت. متهم در جایگاه ایستاد و گفت: «قصد سرقت نداشتیم. آن روز به خاطر پول با دو مقتول درگیر شدم. سپس به خاطر مصرف شیشه به تنهایی آن‌ها را کشتم.»

در پایان هیئت قضایی خلیل را به دو بار اعدام و حبس و پسر‌نوجوان را نیز به پنج‌سال حبس محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در کرج

به گزارش ایرنا، مدیر ندامتگاه کرج اعلام کرد: “فرد محکوم به اعدام با تلاش مسئولان، مددکاران زندان مرکزی کرج و اخذ رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.”

ایرج فتاحی افزود:  “مددجو «رضا . ب »که به اتهام قتل مرحوم «ع .ر» به اعدام محکوم شده بود پس  از تحمل سه سال حبس با  تلاش مددکاران زندان مرکزی کرج و مقامات قضایی با اخذ رضایت از اولیای دم و پرداخت دیه از زندان آزاد شد.

یک محکوم به اعدام در زاهدان از چوبه‌دار رهایی یافت

به گزارش ایرنا، رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: “با تلاش اعضای شورای حل اختلاف زاهدان یک پرونده اختلاف خانوادگی در هفته بسیج به سازش ختم شد و یک نفر از مجازت اعدام رهایی یافت.

حمیدرضا بندانی با اشاره به جزییات این پرونده افزود: “پس از ارجاع پرونده قتل از شعبه سه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان تلاش اعضای شورای حل اختلاف در زمینه صلح و سازش بین طرفین پرونده آغاز شد.”

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان‌وبلوچستان گفت: “پس از برگزاری چندین نشست و رایزنی با خانواده طرفین، در نهایت تلاش‌ها نتیجه داد و متهم به قتل به زندگی بازگشت.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید