خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت طاهر رفعت، زندانی سیاسی در زندان ارومیه

گزارشی از آخرین وضعیت طاهر رفعت، زندانی سیاسی در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – طاهر رفعت، زندانی سیاسی در زندان ارومیه فروردین‌ماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و حدود یک سال بعد توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. پس از اعتراض آقای رفعت به رای صادره پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد. نهایتا چندی پیش شعبه ۶ دیوان عالی کشور این حکم را نقض و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه هم‌عرض ارجاع داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طاهر رفعت، زندانی سیاسی در زندان ارومیه از حدود ۲۰ ماه پیش در زندان بسر می‌برد.

طاهر رفعت فروردین‌ماه ۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه به زندان ارومیه منتقل شد.

وی نهایتا توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهامات محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

در صورت تایید این حکم، از این میزان حبس با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال زندان برای وی قابل اجرا بود.

پس از اعتراض آقای رفعت به رای صادره پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد. نهایتا چندی پیش شعبه ۶ دیوان عالی کشور محکومیت طاهر رفعت را نقض و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه ۱ دادگاه انقلاب ارومیه به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع داد.

این زندانی سیاسی از زمان بازداشت تاکنون از داشتن وکیل تعیینی محروم بوده است.

طاهر رفعت، ۴۰ ساله، متاهل و شهروند اهل ارومیه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید