خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۲ زندانی از اعدام در میاندوآب و گرگان

رهایی ۲ زندانی از اعدام در میاندوآب و گرگان

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۳ آذر، دو زندانی در شهرهای میاندوآب و گرگان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زندانی در شهرستان میاندوآب در استان آذربایجان غربی از مجازات اعدام رهایی یافت.

رئیس زندان میاندوآب گفت: “زندانی محکوم به اعدام که به اتهام قتل از ۲۴ سال پیش در زندان این شهرستان تحمل حبس می‌کرد، با رضایت اولیای دم فرصت زندگی دوباره یافت و امروز ۳ آذر به آغوش خانواده بازمی‌گردد”.

بایرام شهبازی افزود: “تیم مددکاری زندان میاندوآب با همراهی رئیس دادگستری و دادستان این شهرستان بعد از مراجعات مکرر موفق شدند رضایت شکات این مددجوی ۴۸ ساله را جلب و زمینه آزادی وی را فراهم کنند”.

بایرامی ادامه داد: “خانواده مقتول پس از ۲۴ سال پیگیری حقوقی، مقدمات اجرای حکم اعدام را در آذر ماه سال جاری فراهم کرده بودندکه با اخذ رضایت از اولیای دم، اجرای حکم متوقف و طی مراسمی، متهم بخشوده شد و امروز دوشنبه از زندان آزاد می‌شود”.

رهایی از اعدام یک زندانی در گرگان

به گزارش رکنا، مدیر کل زندانهای گلستان گفت: “نتیجه تلاش و کوشش شبانه روزی مددکاران، شورای حل اختلاف زندان مرکزی گرگان، معتمدین و ریش سفیدان جلب رضایت اولیاء دم و آزادی قطعی محکوم به اعدام پس از ۱۴ سال شد”.

علی اصغر رنجبر اظهار کرد: “این قتل در سال ۱۳۸۶ رخ داده است که پس از طی مراحل قانونی حکم اعدام قطعی شد”.

وی افزود: “با توجه با اینکه زندانی مزبور در طول سنواتی که در زندان مرکزی گرگان محبوس بوده از حسن اخلاق برخوردار بوده است پرونده وی جهت اخذ رضایت به تیم اخذ رضایت زندان گرگان ارجاع شد که با گذشت اولیاء دم، زندانی از زندان آزاد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید