خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان/ طی ۸ ماه نخست سال؛ رهایی ۴۰ زندانی از چوبه دار در استان اصفهان

رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان/ طی ۸ ماه نخست سال؛ رهایی ۴۰ زندانی از چوبه دار در استان اصفهان

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زنجان، که پیشتر بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همچنین بنابر اعلام مدیرکل زندان‌ های استان اصفهان، طی هشت ماه نخست سال ۴۰ زندانی محکوم به اعدام با گذشت یا اخذ رضایت اولیای دم از مرگ نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی در زنجان، که پیشتر بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با اخذ رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

اسماعیل صادقی نیارکی در این خصوص گفت: “بهمن ماه سال ۷۹ در جریان یک سرقت، درگیری میان چند نفر اتفاق می افتد که در این درگیری جوان ۱۸ ساله ای به قتل می‌رسد و متهم متواری و به مکان نامعلومی می گریزد”.

وی ادامه داد: “بلافاصله دستور قضایی برای انجام تحقیقات و دستگیری متهم به قتل صادر شد. پیگیری‌ها و تلاش‌ها برای دستگیری ادامه یافت تا اینکه متهم ۲۹ ساله در سال ۱۳۸۴ دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شد”.

رییس شورای قضایی استان زنجان اظهار داشت: “پرونده پس از انجام تحقیقات مقدماتی برای رسیدگی به شعبه ۱۰۱ کیفری ابهر ارجاع و با توجه به قراین و اقرار متهم، رای اعدام صادر و پس از تأیید دیوان عالی کشور در آستانه اجرای حکم قرار گرفت”.

وی افزود: “با تلاش و میانجیگری معاون دادستان، در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۹۹ و بدنبال گذشت اولیای دم، متهم از چوبه دار رهایی یافت”.

طی هشت ماه نخست سال؛ رهایی ۴۰ زندانی از اعدام

به گزارش ایسنا، مدیرکل زندان‌ های استان اصفهان از رهایی ۴۰ زندانی محکوم به اعدام در این استان طی ۸ ماه نخست سال خبر داد.

محمود ضیائی فرد ضمن بیان اینکه  از ۴۰ زندانی نجات یافته از مرگ ۷ نفر زن و ۳۳ نفر مرد بوده اند گفت: “۲۴ نفر از این زندانیان پس از طی مراحل قانونی و دادرسی در شعبات مختلف قضایی استان از زندان آزاد و مابقی نیز با پیگیری زندان ها پس از مراحل قضایی آزاد و به آغوش خانواده باز خواهند گشت”.

وی همچنین خاطرنشان کرد: “۲۹ نفر از زندانیان مربوط به زندان مرکزی، ۷نفر زندان نسوان و ۴ نفر از زندان شهرستان کاشان بوده اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید