خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۳ زندانی از اعدام در شاهرود

رهایی ۳ زندانی از اعدام در شاهرود

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شاهرود، که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سرپرست اداره کل زندان‌های استان سمنان، از رهایی سه محکوم به اعدام در زندان شاهرود پس از هفت سال حبس با رضایت اولیای دم خبر داد.

امید کهربایی گفت: “در سال ۱۳۹۲ پرونده‌ای با موضوع قتل عمد در یکی از شعب کیفری استان مطرح و پس از طی مراحل رسیدگی، منجر به صدور حکم اعدام برای چهار نفر شد”.

وی تصریح کرد: “پس از قطعیت حکم اعدام، مددکاری و شورای حل اختلاف زندان بر اساس موازین قانونی و به‌منظور ایجاد صلح و سازش تلاش‌های بی‌وقفه خود را آغاز کردند”.

سرپرست اداره کل زندان‌های استان سمنان افزود: “با وجود تلاش‌های فراوان شورای حل اختلاف و مددکار زندان شاهرود، متأسفانه یکی از محکومان اعدام شد”.

کهربایی ادامه داد: “با این وجود تلاش‌ها و پیگیری‌های مسئولان زندان با همت بیشتری ادامه پیدا کرد و پس از تشکیل جلسات متعدد با حضور اعضای خانواده مقتول، خوشبختانه این تلاش‌ها مثمر واقع شد و درنهایت اولیای دم مقتول، رضایت خود را اعلام و از اعمال مجازات اعدام سه محکوم دیگر صرف نظر کردند”.

او با بیان اینکه اولیای دم و متهمان این پرونده از اهالی شهر مجن هستند، اظهار کرد: “این سه محکوم بین ۳۲ تا ۳۹ سال سن دارند و همگی متأهل و دارای فرزند هستند”.

کهربایی با بیان اینکه یکی از سه محکوم با استفاده از آزادی مشروط این هفته از زندان آزاد شد، عنوان کرد: “دو زندانی دیگر نیز با برخورداری از تأسیسات حقوقی به‌ زودی آزاد خواهند شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید