خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه‌شنبه ۲۷ آبان، کارکنان نیروگاه رامین اهواز در محل این شرکت، جمعی از کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان در مقابل درب شرکت آبفار این استان، حدود ۴۰ نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری، تعدادی از نیروهای میراب کشت و صنعت کارون شوشتر در مقابل ورودی این شرکت و گروهی از مالباختگان شرکت آذویکو در مقابل دادگاە ویژە مفاسد اقتصادی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹، کارکنان نیروگاه رامین اهواز به دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی خود دست به اعتصاب و تجمع در محل این شرکت زدند.

کارکنان در سایت های مختلف نیروگاه رامین اهواز به علت کسر حقوق و مزایا که از دو ماه قبل اتفاق افتاده است طی هفته اخیر دست از کار کشیده و امروز دست به تجمع زدند.

به گفته این شهروندان، مسئولان نیروگاه رامین به وعده های خود عمل نکرده‌اند.

تجمع کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان

به گزارش عصر ما خوزستان، امروز سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان، در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت استخدامی و تعویق ۵ ماهه حقوق و مزایای خود در مقابل درب شرکت آبفار استان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان خواهان رسیدگی مسئولان مربوطه و تحقق وعده نمایندگان مجلس مبنی بر پیگیری موضوع از طریق وزارت نیرو شدند.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، حدود ۴۰ نفر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی خوزستان در اعتراض به عدم تبدیل وضعیتشان به حق التدریسی مقابل استانداری تجمع کردند.

یکی از شهروندان معترض بیان کرد: “ما از سال ۹۲ مشغول به کار شده ایم و اغلب هم حقوق و مزایای عقب افتاده داریم ولی خواسته اصلی ما تبدیل وضعیت خود به حق التدریسی است و متاسفانه معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در آخرین اظهارات خود بیان کرد که آموزش دهندگان مشغول به کار از سال ۹۲ به بعد، استخدام نخواهند شد.”.

وی ادامه داد: “همکاران ما که قبل از سال ۹۲ مشغول به کار شدند در یکسال گذشته تبدیل وضعیت شدند اما با تبدیل وضعیت ما موافقت نمی کنند و اعلام کردند که باید در قالب ماده ۲۸ جذب شویم که نسبت به این تصمیم اعتراض داریم چون طبق این ماده برای جذب در آموزش و پرورش، باید مانند سایر افرادی که هیچ سابقه کاری ندارند آزمون دهیم و شانس قبول شدن ما نیز مشخص نیست”.

آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی استان پیش از این چندین بار برای تبدیل وضعیت خود و پرداخت حق و حقوق معوق تجمع و اعتراض داشتند.

 با وجود تماسها و پیگیریهای مکرر، معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان برای ارائه توضیح در این خصوص، پاسخگو نبود.

تجمع نیروهای میراب کشت و صنعت کارون

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از نیروهای میراب کشت و صنعت کارون شوشتر با تجمع در مقابل ورودی این شرکت، خواهان تبدیل وضعیت خود شدند.

یکی از کارگران معترض بیان کرد: “بیش از ۱۰۰ نفر هستیم که از سال ۹۴ در قالب تامین نیرو به کارگیری شدیم”.

وی افزود: “با گذشت حدود پنج سال هنوز برای تبدیل وضعیت ما از تامین نیروی فصلی به تامین نیروی دایم اقدامی نشده است”.

تجمع مالباختگان آذویکو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، مالباختگان شرکت آذویکو در اعتراض بە عدم در یافت ۶ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال در مقابل دادگاە ویژە مفاسد اقتصادی دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، شرکت آذویکو بە مالباختگان اعلام کرده است که تولید ندارد اما خودروهای MG360 تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید