خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۳ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در استان های لرستان، کرمانشاه و خراسان رضوی که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت و یا جلب رضایت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رییس کل دادگستری استان لرستان از رهایی یک زندانی از اعدام در خرم آباد خبر داد.

محمد رزم در این خصوص گفت: “قتلی که در سال ۹۵ رخ داده بود با تلاش ریش سفیدان، معتمدین و مصلحین، به صلح و سازش ختم شد”.

وی تصریح کرد: “این پرونده قتل پس از صدور رای در دادگاه کیفری استان، تایید دیوان عالی کشور و تنفیذ از سوی ریاست قوه قضائیه در وضعیت اجرای حکم قرار گرفت که با تشکیل بیش از ۱۰۰ جلسه توسط معمرین و معتمدین محلی به گذشت قطعی خانواده مقتول منجر شد”.

رییس کل دادگستری لرستان افزود: “تشریفات قضایی آزادی زندانی در دستورکار قضایی دادگستری لرستان قرار گرفته است”.

رهایی یک زندانی از اعدام در کرمانشاه

به گزارش میزان، رییس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه از رهایی یک محکوم به اعدام از چوبه دار با تلاش شورای حل اختلاف این استان خبر داد.

جبار تجری گفت: “در سال ۱۳۹۳ در پی گزارش مامورین نیروی انتظامی جسدی کشف می‌شود که بر اثر اصابت گلوله به قتل رسیده و در همان ابتدای کار تحقیقات و تشکیل پرونده و نیز کالبد شکافی صورت می‌گیرد”.

وی افزود: با درایت تیم تحقیق این پرونده و اطلاعات کشف شده در گوشی تلفن همراه و سرنخ‌های اولیه، متهم شناسایی و ضمن بازداشت به قتل انجام شده متعرف می‌شود”.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه ادامه داد: “طبق شواهد و مدارک پرونده این قتل اتفاقی و از روی بی غرضی اتفاق افتاده و بعد از طی تشریفات قانونی و احکام صادره حکم بر اعدام از سوی مراجع قضایی صادر می‌ شود، در ادامه این پرونده با دستور دادستانی وقت و پیگیری‌های خانواده‌ متهم، پرونده‌ به شعبه ۴۵ ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه (ویژه قتل) ارجاع و در جریان رسیدگی این پرونده با زحمات و تلاش‌های شبانه روزی اعضاء و دبیران و نیز محاسن سپیدان و متنفذین محلی رضایت بی قید و شرط از اولیای دم اخذ و پرونده مختومه شد”.

رهایی یک زندانی از اعدام در خراسان رضوی

به گزارش میزان، یک زندانی در خراسان رضوی از چوبه دار رهایی یافت.

محمود رفسنجانی، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شورا‌های حل اختلاف خراسان رضوی در این خصوص گفت: “با تلاش‌های مستمر و پیگیری‌های اعضای شعبه سفیران ضامن آهو برای جلب رضایت اولیاء دم، موجب آزادی قطعی و محکوم به اعدام شد”.

وی افزود: “این قتل که در سال ۸۸ رخ داده است پس از طی مراحل قانونی مجرمیت متهم محرز و حکم اعدام قطعی شد و اولیاء دم خواهان اجرای حکم بودند”.

محمود رفسنجانی ادامه داد: “پس از ارجاع این پرونده به شعبه سفیران ضامن آهو، اعضای این شعبه توانستند رضایت اولیاء دم را کسب کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید