خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  یک متهم در دزفول به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد

یک متهم در دزفول به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – یک متهم محیط زیستی در دزفول به دلیل برداشت غیرمجاز به تحمل ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان دزفول گفت: “مدیر یک شرکت مواد معدنی با پیگیری واحد حقوقی اداره حفاظت محیط زیست به دلیل تخریب محیط زیست و برداشت غیرمجاز به مرجع قضایی معرفی شد”.

مصطفی استاد چینی‌گر افزود: “باتوجه به تخلف انجام‌شده از سوی شرکت و ارائه مستندات لازم، مالک این واحد معدنی به تحمل ۴۰ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد”.

وی تصریج کرد: “برداشت‌های غیرمجاز از آبراهه‌ها و مسیل‌ها علاوه بر تغییر سیمای طبیعی می‌تواند منجر به مشکلات متعدد مانند افزایش قدرت تخریبی سیلاب‌ها شود. از این رو، با واحدهای صنعتی و معدنی که به صورت غیرمجاز اقدام به برداشت مواد معدنی و تخریب محیط زیست می‌کنند طبق قانون برخورد می‌شود”.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید