خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  عدم دسترسی به اینترنت موجب سقوط دانش آموز قائنی از کوه شد

عدم دسترسی به اینترنت موجب سقوط دانش آموز قائنی از کوه شد

خبرگزاری هرانا – دانش آموز اهل روستای رومشتیک قاین که برای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاس آنلاین به بالای کوه رفته بود به دلیل سقوط از کوه راهی بیمارستان شد. مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اما، مدعی شده است که این دانش آموز نه برای شرکت در کلاس آنلاین که برای چیدن زعفران به کوه رفته است!

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از زیرکوه نیوز، تلاش برای دسترسی به اینترنت در ارتفاعات روستای رومشتیک قاین موجب سقوط یک دانش آموز از کوه شد.

بر اساس این گزارش دانش آموز مذکور که به شدت دچار آسیب دیدگی از جمله در ناحیه چشم و صورت شده است جهت درمان به بیمارستان منتقل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی اما، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹، مدعی شده است که این دانش آموز برای چیدن زعفران به کوه رفته و سقوط او ارتباطی به عدم دسترسی به اینترنت ندارد!

محمد علی واقعی با اشاره به اینکه حضور در کلاس درس اجباری نیست افزود: کلاس همان روز ساعت ۱۷ بوده و این دانش‌آموز هم در جلسه گذشته با تلفن خواهرش در همان روستای نوغاب وارد شبکه شاد ‌شده است.

واقعی همچنین مدعی شد: علاوه بر این در مناطقی از استان که اینترنت وجود ندارد، درسنامه برای دانش‌آموزان توزیع می‌شود و دانش‌آموز لازم نیست برای وصل شدن به شبکه شاد به ارتفاعات برود.

پس از شیوع کرونا شبکه‌های اجتماعی بیش از گذشته نقش مؤثر و پررنگ‌تری در آموزش دانش‌آموزان پیدا کردند، اما دانش آموزان بسیاری از روستاهای کشور به دلیل نداشتن پوشش مناسب اینترنتی ناچارند خطرات بیماری و خطرات محیطی ارتفاعات را به جان بخرند و با ترک منزل و منطقه خود برای استفاده مناسب از اینترنت به گردنه ها و کوه ها پناه ببرند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید