خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در کرمانشاه دو مصدوم بر جای گذاشت

انفجار مین در کرمانشاه دو مصدوم بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۷ آبان ماه، دو نفر از کارکنان مرکز مین زدایی کشور در شهر سومار از توابع شهرستان قصرشیرین، بر اثر انفجار یک مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق، دچار مصدومیت از نواحی چشم و مچ دست و همچنین موج گرفتگی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مین و زندگی، روز شنبه ۱۷ آبان ماه ۹۹، دو نفر از کارکنان مرکز مین زدایی کشور در شهر سومار از توابع شهرستان قصرشیرین، بر اثر انفجار یک مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق، دچار مصدومیت شدند.

بر اساس این گزارش، انفجار مین صخره ای در حین پاکسازی در منطقه سومار استان کرمانشاه، “علی رضایی” تخریبچی مرکز مین زدایی را از ناحیه هر دو چشم و مچ دست مصدوم، و همکار ایشان آقای “جلال آبسالان” را دچار موج گرفتگی کرد.

در این گزارش آمده است: برخورد بیل دستی با مین باعث وقوع این انفجار شده است.

علی رضایی پس از مداوا اولیه در بیمارستان امام ایلام، از این بیمارستان ترخیص شده و گفتنی است که وی از ناحیه هر دو چشم دچار افت بینایی شدید شده است.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید