خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری / سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری / سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری، فعال ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۱۹ آذرماه در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو تبریز برگزار خواهد شد. جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام خانم ظفری به همراه ۱۲ تن دیگر پیشتر در تاریخ ۳ آبان‌ماه امسال در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد. وی پیشتر به همراه شمار دیگری از شهروندان در تیرماه امسال در جریان تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسمن ظفری، فعال ترک (آذربایجانی) تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که روز شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۹۹ به این شهروند ابلاغ شده شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم ظفری در تاریخ ۱۹ آذرماه امسال در شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو شهرستان تبریز برگزار خواهد شد.

اتهام مطروحه علیه یاسمن ظفری در این ابلاغیه “اخلال در نظم و آسایش عمومی” عنوان شده است.

در تاریخ ۲۶ تیرماه امسال در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان ازجمله خانم ظفری بازداشت و تعدادی نیز در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند. آنها نهایتا مدتی بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

جلسه بازپرسی و تفهیم اتهام خانم ظفری به همراه ۱۲ تن دیگر از فعالین ترک (آذربایجانی) پیشتر در تاریخ ۳ آبان‌ماه امسال در شعبه ۱۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد. در جریان این جلسه میزان مبلغ وثیقه این شهروندان از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید