خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تهدید و بازجویی غیرقانونی از مهدی هوشمند در محل شرکت نفت اردبیل

تهدید و بازجویی غیرقانونی از مهدی هوشمند در محل شرکت نفت اردبیل

خبرگزاری هرانا – مهدی هوشمند، فعال ترک (آذربایجانی) روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه پس از مراجعه به شرکت نفت اردبیل توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت. آقای هوشمند در جریان این بازجویی تهدید شده است که در صورت ادامه فعالیت‌های خود بازداشت و به زندان محکوم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹، مهدی هوشمند، فعال ترک (آذربایجانی) توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت.

این بازجویی پس از مراجعه آقای هوشمند به شرکت نفت اردبیل به قصد انجام کارهای شخصی اداری صورت گرفته است.

یک منبع مطلع از شرایط این شهروند در این خصوص به هرانا گفت: “ماموران اداره اطلاعات به مدت ۴ ساعت آقای هوشمند را در اتاق رئیس شرکت بازجویی و تهدید کردند که در صورت ادامه فعالیت‌هایش با بازداشت و حبس طولانی مدت مواجه خواهد شد”.

آقای هوشمند پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های مسلمت آمیز خود سابقه بازداشت دارد. در آخرین مورد وی در تاریخ ۸ مهرماه امسال همراه با چند شهروند دیگر پس از تجمع در پارک جیرال اردبیل توسط ماموران امنیتی بازداشت و نهایتا در تاریخ ۸ آبان‌ماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه مرکزی اردبیل آزاد شد.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۷ توسط ماموران اداره اطلاعات اردبیل در رابطه با مراسم قلعه بابک بازداشت و نهایتا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل از اتهام “تشکیل دسته غیرقانونی جهت برهم زدن امنیت داخلی کشور” تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید