خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم شلاق در ملا عام دو متهم در گلبهار

اجرای حکم شلاق در ملا عام دو متهم در گلبهار

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه، حکم شلاق دو متهم به سرقت در شهر گلبهار واقع در استان خراسان رضوی، در ملا عام به اجرا در آمد. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات‌های تحقیرآمیز استفاده می‌کند، این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۹۹، حکم شلاق دو متهم به سرقت در شهر گلبهار واقع در استان خراسان رضوی در ملا عام به اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش، پیشتر این دو جوان موتور سوار با پوشاندن چهره های خود در تاریکی شب به دو خانم که در حال عبور از یک خیابان خلوت بودند نزدیک شده و اقدام به سرقت کیف یکی از آنها کرده اند، که پس از مواجهت با مقاومت آنها، با اعمال خشونت و با عبور موتور سیکلت از روی پای یکی از آنها متواری می شوند.

با دخالت شهروندان یک نفر از متهمان توسط اهالی دستگیر و به پلیس ۱۱۰ تحویل داده شد. متهم دیگر که از صحنه متواری شده بود، با دستور مقام قضایی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

پس از تشکیل پرونده و با پیگیری های دادستان عمومی و انقلاب گلبهار، با صدور کیفرخواست و رأی در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو گلبهار علیه متهمین، هر یک از آنها علاوه بر حبس، به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری در ملأ عام محکوم شدند. نهایتا صبح امروز حکم صادره علیه این شهروندان در ملأ عام به اجرا درآمد.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید