خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  کشتار سگ‌های بی سرپناه توسط شهرداری همدان

کشتار سگ‌های بی سرپناه توسط شهرداری همدان

خبرگزاری هرانا – شهرداری همدان با استفاده از شلیک مستقیم گلوله اقدام به کشتار سگ‌های بدون صاحب می‌کند. گفته می‌شود که شهرداری این شهرستان از مدتی قبل با استفاده از نیروی پیمانکار درصدد کشتار سگ‌های آزاد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرداری همدان با استفاده از شلیک مستقیم گلوله اقدام به کشتار سگ‌های بدون صاحب کرده است.

گفته می‌شود که شهرداری این شهرستان از مدتی قبل با استفاده از نیروی پیمانکار درصدد کشتار سگ‌های آزاد است.

یک منبع مطلع در خصوص این کشتار به هرانا گفت: “شهرداری همدان از طریق بستن قرارداد با نیروهای پیمانکار و اجیر کردن شکارچی با شلیک گلوله سگ های بدون صاحب را می‌کشد. در آخرین مورد صبح روز پنج‌شنبه جسد سگ در سطح شهر دیده شده است”.

تصاویری که به صورت اختصاصی به دست هرانا رسیده است در رابطه با صبح روز پنح‌شنبه ۱۵ آبان‌ماه امسال است.

بارها در ایران تصاویری از آزار و اذیت حیوانات منتشر شده است. به دلیل نبود قانون بازدارنده در این زمینه که مقام‌های دولتی تاکنون از آن به عنوان خلا قانونی یاد کرده‌اند، چنین حوادثی به طور مرتب تکرار می‌شوند.

اداره شهرداری به دلیل سهل انکاری در انجام مسئولیت خود مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های بی سرپناه و انتقال آنان به محل امن همواره متهم ردیف اول کشتار سگ ها در سطح شهر بوده است که پیش از این نیز بارها به طرق مختلف تکرار شده است.

گفتنی است؛ در پی تجمع فعالان محیط زیست و حامی حیوانات به کشتار بیرحمانه سگ‌های بدون صاحب در چند شهر کشور در سال ۹۴، سازمان حفاظت محیط زیست لایحه مقابله با حیوان آزاری را به دولت ارائه کرده که این لایحه کماکان در مجلس در حال بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید