خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی ناجیان غریق سواحل دریای مازندران و کارگران سازمان حمل و نقل یاسوج

معوقات مزدی ناجیان غریق سواحل دریای مازندران و کارگران سازمان حمل و نقل یاسوج

خبرگزاری هرانا – حدود هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند. همچنین بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج دست‌کم ۸ ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود هزار ناجی غریق سواحل دریای مازندران از تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی ابراز نارضایتی کردند.

یکی از ناجیان غریق در این‌باره گفت: “حدود هزار ناجی غریق از اول خرداد ماه امسال تا پایان شهریور به مدت چهار ماه در طرح سالم‌سازی دریا بکارگیری شدند که هیچ یک از مطالبات مزدی خود را دریافت نکرده بودند. تقریبا یک هفته پیش با تامین منابع مالی (حدود یک ونیم میلیارد تومان) دو ماه از مطالبات ناجیان غریق پرداخت شد”.

به گفته وی؛ در حال حاضر طلب ناجیان غریق مربوط به حقوق تیر و شهریور ماه است.

وی افزود: “ناجیان غریق مستقر در طرح‌های سالم‌سازی دریا، هر سال تابستان به میلیون‌ها گردشگر که به مازندران سفر می‌کنند خدمت ارائه می‌دهند اما پرداخت حقوق ناچیز آن‌ها از محل اعتبارات استانی صورت نمی‌گیرد”.

به ادعای این ناجی غریق؛ طی چهار ماه فعالیت در سال جاری، ناجیان غریق نزدیک به ۵۴۰ نفر را نجات داده‌اند.

وی افزود: “متاسفانه برای حقوق ناجیان غریق در استان‌های شمالی، اعتباری وجود ندارد و ما باید برای پیگیری دریافت طلب حداقلی خود از جیب هزینه کنیم”.

معوقات مزدی کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج

به گزارش ایلنا، بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج دست‌کم ۸ ماه مطالبات مزدی طلبکارند.

به گفته منابع کارگری در شهرداری یاسوج: “کارگران سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج که از زیرمجموعه‌های شهرداری محسوب می‌شوند، دست‌کم ۸ ماه دستمزد و سایر مزایا از کارفرمای خود طلبکارند”.

این کارگران که مدعی هستند تعویق هشت ماهه‌ی حقوق؛ آن‌ها را در وضعیت بد معیشتی قرار داده است، در ادامه گفتند: “عدم پرداخت دستمزد کارگران درحالیست که در انتقاد به بی‌توجهی مسئولان شهرستانی در پیگیری مطالباتمان بارها به شهرداری و شورای شهر یاسوج مراجعه کرده‌ایم”.

به گفته کارگران؛ “شهرداری در پاسخ به پیگیری کارگران می‌گوید برای پرداخت حقوق منتظر مصوبه شورای شهر هستند اما شورای شهر در تامین منابع مالی تعلل می‌کند”.

یکی از کارگران سازمان حمل ونقل بار مسافر در تشریح مشکلات پیش آمده، گفت: “بیش از ۵۰ کارگر سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج هستیم که بعداز ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداریم”.

او افزود: “در حالی مطالبات‌مان با تاخیر پرداخت می‌شود که در شرایط بد اقتصاد فعلی که همه چیز بیش از اندازه گران شده، ما در حال تجربه کردن شرایط بد معیشتی هستیم اما مسئولان سازمان حمل ونقل مسافر شهرداری یاسوج هیچ واکنشی نسبت به تعیین و تکلیف وضعیت مطالبات‌مان و پرداخت حقوقه، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان انجام نمی‌دهند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید