خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹, 24th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ ساعت ۲۰:۰۹:۳۷

    خانه  > slide, کارگران  >  اعتصاب غذای کارگران بازداشتی هفت تپه در زندان دزفول

اعتصاب غذای کارگران بازداشتی هفت تپه در زندان دزفول

خبرگزاری هرانا – یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه که هم اکنون در زندان دزفول به سر می برند، در اعتراض به تداوم بازداشت و عدم رسیدگی به پرونده آنها، دست به اعتصاب غذا زدند. این کارگران در روز پنجشنبه ۸ آبان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه در زندان دزفول دست به اعتصاب غذا زدند.

اسماعیل بخشی فعال کارگری طی یادداشتی با اعلام این خبر علت اعتصاب کارگران مذکور را اعتراض به تداوم بازداشت و عدم رسیدگی به پرونده آنها در دادگستری شوش، عنوان کرد.

روز یکشنبه ۱۱ آبان ۹۹، فرزانه زیلایی وکیل مدافع این کارگران بازداشتی، از تفهیم اتهام آنها در شرایطی که از حق داشتن وکیل نیز محروم بودند، خبر داد. وی همچنین با اشاره به مبتلا بودن چندین زندانی در زندان دزفول نسبت به نگهداری موکلانش در این زندان ابراز نگرانی کرد و گفت: “مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری شوش در روز شنبه، عملا باعث تعطیلی دادگستری شده و امروز (یکشنبه ۱۱ آبان) هم رئیس دادگستری و دادستان حضور نداشتند. پیگیری من و نمایندگان کارگری از جانشین رئیس دادگستری نیز بی‌پاسخ و بی‌نتیجه ماند. ظاهرا وثیقه پنجاه میلیون تومانی برای کارگران تعیین شده، ولی به آن‌ها ابلاغ نشده است. همه موارد یاد شده و تعلل در ابلاغ قرار، موجبات طولانی شدن بازداشت کارگران را بدون هیچ ضرورتی فراهم کرده است”.

یوسف بهمنی، حمید ممبینی، ابراهیم عباسی منجزی و مسعود حیوری روز پنجشنبه ۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و در نهایت روز شنبه ۱۰ آبان پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان فجر دزفول منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید