خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نازنین زاغری برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نازنین زاغری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۲ آبان، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. در تاریخ ۱۸ شهریور سال جاری کیفرخواست پرونده جدید این زندانی به وی ابلاغ شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، امروز دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹، حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروند ایرانی بریتانیایی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران خبر داد.

وکیل نازنین زاغری در این خصوص اعلام کرد: “در این جلسه، در ابتدا کیفرخواست صادره توسط نماینده دادستان قرائت گردید و سپس دفاعیات خانم زاغری درخصوص اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” موضوع ماده ۵۰۰ قانون ‌مجازات اسلامی از سوی دادگاه اخذ شد”.

وی افزود: “با اخذ دفاعیات نازنین زاغری درخصوص اتهام وارده و دفاع وی مبنی بر اینکه پیش از این و‌ در پرونده قبلی به این اتهام رسیدگی شده است، سوال و جواب درخصوص اتهام وارده از ایشان صورت پذیرفت و نهایتاً ادامه رسیدگی به جلسه آتی موکول گردید”.

به گفته حجت کرمانی زمان جلسه بعدی متعاقبا از سوی دادگاه تعیین و به خانم زاغری و وکیل ابلاغ خواهد شد.

در تاریخ ۱۸ شهریور سال جاری، نازنین زاغری رتکلیف، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران حاضر و کیفرخواست پرونده جدید این زندانی به او ابلاغ شده بود.

روز سه شنبه ۲۷ اسفندماه ۹۸، نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی محبوس در زندان اوین با پابند الکترونیکی به مرخصی اعزام شد.

محمود بهزادی راد، وکیل نازنین زاغری اواخر اردیبهشت ماه امسال از تمدید مدت مرخصی موکلش برای سومین بار خبر داده و اعلام کرده بود: “موکلم قرار بود بعد از پایان دوره مرخصی به زندان اوین بازگردد. اما مقام‌های قضایی ایران به او گفته‌اند که مرخصی او تمدید می‌شود تا در این مدت تصمیمی درباره باقی‌مانده مدت محکومیت او و اینکه مشمول عفو می‌شود یا خیر، گرفته شود”.

نازنین زاغری رتکلیف، فروردین سال ۹۵ هنگام بازگشت به بریتانیا در فرودگاه تهران بازداشت و به کرمان منتقل شد. سپاه کرمان در اطلاعیه‌ای او را به مشارکت در “براندازی نرم” و همکاری با “موسسات معاند” متهم کرد.

وی در شهریورماه ۹۵ در دادگاهی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به پنج سال زندان محکوم شد. خانم زاغری روز یکشنبه ۱۶ مهر (۸ اکتبر) ۱۳۹۶، به دادسرای اوین منتقل و در آنجا به او گفته شده که سپاه پاسداران سه اتهام جدید علیه او مطرح کرده است. این اتهام‌ها شامل عضویت در سازمان‌هایی است که “برای براندازی نظام” تلاش می‌کنند. دریافت پول از موسسه‌های رویترز و بی‌بی‌سی و شرکت در تظاهراتی در مقابل سفارت ایران در لندن اتهام‌های دیگری است که به خانم زاغری زده شده است. گزارش شده که قاضی تحقیق، اتهام‌های اول و سوم را به خانم زاغری تفهیم کرده و او هر دوی آنها را رد کرده است.

نازنین زاغری با بخش آموزشی و خیریه بنیاد رویترز همکاری داشت و در گذشته مدتی در بخش اداری نهاد خیریه بخش جهانی بی‌بی‌سی کار می‌کرد.

بر اساس کیفرخواست صادره در ۹۶/۷/۱۹، خانم زاغری متهم به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» از طریق شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۱۳۸۸ و مصاحبه با شبکه بی بی سی فارسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید