خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات فروغ تقی پور

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات فروغ تقی پور

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فروغ تقی پور، متهم سیاسی در زندان قرچک ورامین در تاریخ ۱۶ دیماه ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. خانم تقی پور پیشتر در تاریخ ۵ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و اواخر فروردین امسال با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فروع تقی پور، متهم سیاسی در زندان قرچک ورامین تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که طی روزهای اخیر به این شهروند ابلاغ شده شده است، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم تقی پور در تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۹۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار خواهد شد.

فروغ تقی پور به “عضویت در یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” متهم شده است.

خانم تقی پور در تاریخ ۵ اسفندماه ۹۸ به همراه مادرش نسیم جباری، زهرا صفایی و دختر وی پرستو معینی  توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند. خانم جباری در آستانه نوروز با تودیع قرار از زندان آزاد شد. زهرا صفایی، پرستو معینی و فروغ تقی پور نیز اواخر فروردین ۹۹ با پایان بازجویی‌ها از زندان اوین به زندان قرچک ورامین تبعید شدند. خانم صفایی پیشتر در تاریخ ۸ تیرماه با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان قرچک ورامین آزاد و در تاریخ  ۵ مردادماه پس از حضور در دادسرای اوین با افزایش ۱۰ برابری میزان وثیقه (سه میلیارد تومان) مواجه شده و در نتیجه بازداشت و روز دوشنبه ۶ مرداد به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

زهرا صفایی به عضویت در یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)، اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و پرستو معینی به عضویت در یکی از سازمان‌های مخالف نظام (سازمان مجاهدین خلق ایران)، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام متهم شده است؛ با این حال زمان برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آنها تاکنون مشخص نشده است.

زهرا صفایی، پرستو معینی و فروع تقی پور هم اکنون در بند ۸ زندان قرچک ورامین که پیشتر با عنوان بند مادران شناخته می‌شد، در کنار تعدادی از زندانیان سیاسی و ۱۰ زندانی از متهمان جرائم عمومی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم و محروم از امکانات اولیه در این زندان بسر می‌برند.

هرانا پیشتر در گزارشی از فشار نهادهای امنیتی بر زهرا صفایی، پرستو معینی و فروع تقی پور متهمان سیاسی در زندان قرچک ورامین خبر داده و گفته بود: پرستو معینی و فروع تقی پور متهمان سیاسی در زندان قرچک ورامین تحت فشار نهادهای امنیتی قرار دارند. زهرا صفایی توسط زندانیان متهم به جرایم خشن تهدید به قتل شده است. این شهروندان که اوایل اسفند ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند، در جریان بازجویی‌ها تحت فشار برای انجام اعتراف تلویزیونی قرار گرفتند. همچنین این متهمان سیاسی به دستور قاضی از دسترسی به وکیل انتخابی خود محروم شده و به آنها گفته شده تنها حق انتخاب وکیل از میان وکلای مورد تایید در فهرست وکلای قوه قضاییه را دارند.

زهرا صفایی بازداشت و زندان را در سابقه خود دارد. او در سال ۸۵ بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود. وی همچنین در دهه شصت به عنوان فعال سیاسی مدتی را در زندان سپری کرده بود. پدر خانم صفایی معروف به “حاجی صفایی” یکی از بازاریان سرشناس تهران بوده که در سال ۶۰ به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعدام شد.

هرانا پیشتر در تاریخ ۲۶ مهرماه امسال در گزارشی به شرح مشکلات و لیست اسامی زنان زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید