خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  حیدر قربانی به دادگاه کیفری شهر قدس احضار شد / سند

حیدر قربانی به دادگاه کیفری شهر قدس احضار شد / سند

خبرگزاری هرانا – حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری شهر قدس احضار شد. بر اساس این ابلاغیه وی باید روز یکم آذر ماه جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه در شعبه تعیین شده حضور یابد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه ازاد کارگران ایران، حیدر قربانی شهروند اهل کامیاران، در پی صدور ابلاغیه ای توسط دادگاه کیفری شهر قدس، به شعبه ۱۰۱ این دادگاه احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه اتهامات مطروحه علیه این شهروند تبلیغ علیه نظام، عضویت در گروه هایی با هدف بر هم زدن امنیت کشور و نگهداری مشروبات الکلی عنوان شده است.

حیدر قربانی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در منزلش در شهرقدس (قلعه حسن خان)، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش و فیلم برداری از داخل منزل، تعدادی از وسایل شخصی وی و خانواده‌اش از جمله لبتاب و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده بودند.

این شهروند اهل کامیاران روز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، جهت تفهیم اتهام به شعبه‌ی ۳ بازپرسی دادسرای شهرقدس منتقل و سپس به زندان اوین بازگردانده شد.

وی در نهایت روز سه شنبه ۱۰ تیر با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

روز یکشنبه ۵ مرداد، جلسه بازپرسی حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، جهت اخذ دفاعیات از وی در دادسرای شهر قدس برگزار شد.

حیدر قربانی کارگر ساختمانی و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید