خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۷ آبان، جمعی از تانکرداران بین المللی در مقابل اداره‌ی راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کرمانشاه، شماری از کارگران آبدار شرکت آب و فاضلاب در مقابل ساختمان استانداری کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از کارگران پتروشیمی غدیر در مقابل دفتر مرکزی این مجموعه در تهران و جمعی از جوانان جویای کار قلعه چنعان در مقابل شرکت صنایع فولاد خوزستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران، امروز چهارشنبه ۷ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از تانکرداران بین المللی در اعتراض به بلاتکلیفی در خصوص وضعیت خروج، حق توقف و تخلیه ی تانکرهایشان در مقابل اداره‌ی راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفتنی است که از اوایل شهریور ماه سال جاری، بیش از ۱۲۰۰ تانکر حمل سوخت در مرزهای باشماق و پرویز خان معطل هستند. رانندگان حامل این بارها نه می توانند وارد خاک عراق شوند و نه می توانند بار خود را به شرکت ایرانی بازگردانند.

تجمع جوانان جویای کار قلعه جنعان در خوزستان

به گزارش عصر ما خوزستان، امروز چهارشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از جوانان جویای کار قلعه چنعان در اعتراض به بیکاری و عدم ایجاد فرصت های شغلی در مقابل درب شماره یک شرکت صنایع فولاد خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این شهروندان خواهان بکارگیری و ایجاد ظرفیت برای استخدام جوانان این روستا در بخش های مورد نیاز شرکت مذکور شدند.

تجمع کنندگان ضمن تشکر از اقدامات سازنده مدیریت دلسوز شرکت فولاد خوزستان در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و توجه به عمران و بخش بهداشت و درمان روستای قلعه چنعان ، بر چاره جویی جهت استفاده از نیروی کار بومی تاکید کردند.

تجمع کارگران پتروشیمی غدیر در تهران

به گزارش ایپنا، روز سه شنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، حدود ۲۰۰ تن از کارگران پتروشیمی غدیر در اعتراض به حقوق و مزایای حداقلی در مقایسه با دیگر پتروشیمی ها و عملکرد ایشان، در مقابل دفتر مرکزی این مجموعه در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض این کارگران که از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ بعدظهر مقابل دفتر مرکزی این مجموعه بطول انجامید، در خصوص میزان حقوق کمتر نسبت به سایر پتروشیمی های منطقه و عملکرد مثبت و سودآوری پتروشیمی غدیر بوده است.

اعضای هیئت مدیره پس از جلسه، قرار بر بررسی بیشتر در این خصوص را به آینده ای نزدیک موکول کردند و کارکنان نیز مهلتی دو هفته ای برای اعلام نتیجه و پیگیری خواسته هایشان را عنوان کردند، تا درصورت عدم انجام خواسته هایشان اعتراضی مجدد را انجام دهند.

در حال حاضر پتروشیمی غدیر دو ماه بدون مدیرعامل در حال فعالیت است.

تجمع آبداران شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۵ آبان ماه ۱۳۹۹، حدود ۲۵۰ تن از کارگران آبدار شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای و همچنین بلاتکلیفی در قراردادهایشان در مقابل استانداری این استان دست به تجمع زدند.

منابع خبری کارگری در شرکت آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد گفتند: “کارگران آبدار که تحت مسئولیت مستقیم اداره آب و فاضلاب این استان در بخش‌ ها و شهرستان ‌های دیشموک، بهمئی، گچساران باشت، پاتاوه و یاسوج فعالیت دارند، دست‌ کم ۶ ماه دستمزد و سایر مزایا از کارفرمای خود طلبکارند”.

این کارگران که تعویق شش ماهه‌ ی حقوق آن‌ ها را در وضعیت بد معیشتی قرار داده است، در ادامه گفتند: “عدم پرداخت دستمزد کارگران در حالی است که در انتقاد به بی ‌توجهی مسئولان شهرستانی در پیگیری مطالباتمان روز پنجم آبان در مقابل ساختمان استانداری کهکیلویه و بویراحمد تجمع کردیم.

یکی از آبداران در تشریح مشکلات پیش آمده، گفت: “حدود ۲۵۰ آبدار در استان کهکیلویه و بویراحمد هستیم که بعداز ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداریم”.

این کارگر در خاتمه تصریح کرد: “مسئولان استانی متعهد شده اند که جلسه‌ای در خصوص مطالبات‌مان با مدیران آب و فاضلاب و اداره کار استان برگزار کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید