خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۶ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای قزوین و مشهد دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم شده و کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، یک کارگر در شهرستان قزوین دچار حادثه شده و جان خود را از دست داد.

سرهنگ بیژن خدایی ضمن اعلام این خبر گفت: “به دنبال اعلام خبر واژگونی یک دستگاه تراکتور در جاده روستایی شازند در محدوده پاسگاه آق بابا، بلافاصله گشت انتظامی به همراه عوامل اورژانس به محل مورد نظر اعزام شدند”.

وی افزود: “در بررسی‌های میدانی مشخص شد فردی ۳۰ ساله هنگام کار با تراکتور، دچار سانحه واژگونی شده و راننده آن به علت شدت جراحت های وارد شده، در دم فوت کرده است”.

بیژن خدایی ادامه داد: “در این خصوص پرونده تشکیل و با دستور مقام قضایی علت اصلی حادثه نیز از سوی کارشناسان در دست بررسی است”.

مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹، یک کارگر بر اثر سقوط به داخل گودال حفر شده در یکی از پروژه‌های قطار شهری مشهد دچار مصدومیت شد.

کیانوش کیامرز، مدیر عامل قطار شهری مشهد اعلام کرد: “حدود ساعت ۱۷:۳۰ امروز، ۷:۳۰ در حال حفاری گالری خروج خاک به عمق ۱۰ متر در نبش خیابان دانشگاه ۳ با ماشین آلاتی مانند بابکت بودیم و این ماشین آلات را با جرثقیل به داخل و خارج گودال منتقل می‌کردیم که در این جابه‌جایی در فاصله‌ی سه متری زمین، سیم جرثقیل بریده‌شده و بابکت سقوط می‌کند”.

وی افزود: “داخل این گودال حفر شده، کارگری که راننده‌ بابکت بوده ، حضور داشته که این وسیله با او برخورد می‌کند. با کمک آتش‌نشانی این کارگر از درون گودال بیرون آورده شده و به اورژانس که درمحل حاضر شده بود، تحویل داده می‌شود”.

وی در رابطه با وضعیت مصدوم این حادثه گفت: “این شخص از ناحیه دست، پا و گردن دچار آسیب شده اما طی صحبت‌هایی که با او داشتیم حال عمومی وی خوب است و اگر علائم حادی نداشته‌ باشد، فردا مرخص می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید