خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  بازداشت ۳ شهروند توسط نیروهای امنیتی در اهواز

بازداشت ۳ شهروند توسط نیروهای امنیتی در اهواز

خبرگزاری هرانا – رحیم رویضی، رحیم زرگانی و محمد عسکری، سه شهروند اهل اهواز روز سه‌شنبه ۲۹ مهر توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند. این شهروندان یک روز پس از بازداشت به زندان شیبان اهواز و مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۹، رحیم رویضی، رحیم زرگانی و محمد عسکری (زرگانی)، سه شهروند اهل اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند.

گفته می‌شود که این افراد روز چهارشنبه ۳۰ مهر پس از بازداشت به زندان شیبان اهواز منتقل و مجددا پس از ثبت اسامی در سیستم زندان به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده‌اند.

هرچند از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آنان اطلاعی در دست نیست با این حال یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “شرایط منطقه پس از بازداشت آنان به شدت امنیتی است و نیروهای امنیتی مدام در حال گشت زنی هستند”.

این افراد پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته‌اند. این شهروندان در سال ۱۳۹۲ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

رحیم رویضی (زرگانی)، استاد دانشگاه در رشته ادبیات عرب، ۳۸ ساله و پدر ۲ فرزند، رحیم زرگانی، ۴۷ ساله و پدر ۵ فرزند و محمد عسکری (زرگانی)، ۴۰ ساله و پدر ۴ فرزند است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید