خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹, 2nd of December 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ساعت ۲۲:۳۴:۴۵

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱ آبان، جمعی از مربیان پیش دبستانی شهر یاسوج در مقابل دفتر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس و به صورت جداگانه در مقابل ساختمان پردیس دانشگاه فرهنگیان، جمعی از ساکنان شهرستان ملارد در مقابل فرمانداری این شهرستان و گروهی از کارکنان شرکتی مخابرات فارس مقابل ساختمان ستاد مخابرات فارس در شیراز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فصل جنوب، امروز پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی شهر یاسوج با تجمع در مقابل دفتر نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس و در تجمعی دیگر در مقابل ساختمان پردیس دانشگاه فرهنگیان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر در این تجمع گفت: “بیشتر مربیان پیش دبستانی استان از سال ۸۲ تا ۸۵ بدون هیچ کد پرسنلی، بیمه و حمایتی از سوی آموزش و پرورش مشغول به کار بوده اند و به عنوان نیروی آزاد از ما استفاده می کنند”.

وی افزود: “در بیشتر استان‌های کشور مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش شدند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهانه نداشتن کد هیچ حمایتی در این زمینه از ما نشده است”.

این مربی پیش دبستانی ادامه داد: “سال ۹۵ فراخوان زده شد و مربیان پیش دبستانی استخدام شوند در این استان به این بهانه که نیروی پیش دبستانی دولتی نداریم این موضوع را پیگیری نکردند بلکه کتمان کردند. از مسئولان استانی بخصوص مدیرکل آموزش و پرورش انتظار داریم که این موضوع را پیگیری کنند تا ما به حق خودمان برسیم”.

وی عنوان کرد: “حدود ۸۰۰ مربی پیش دبستانی در سطح استان وجود دارد که ۱۸۰ نفر از این مربیان مربوط به قبل از سال ۹۲ هستند”.

یکی دیگر از این مربیان گفت: “خواستار حل مشکل مربیان پیش دبستاین استان کهگیلویه و بویراحمد از وزیر آموزش و پرورش هستیم و خواهش می کنیم که دستور دهند این مساله بررسی و رفع شود”.

وی افزود: “از سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری درخواست داریم به این مساله ورود کنند تا حق ما ضایع نشود”.

تجمع ساکنان ملارد

به گزارش فارس، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، جمعی از ساکنان شهرستان ملارد در اعتراض به اقدامات سازمان اموال و املاک کوثر و اختلاف با بنیاد شهید در خصوص تملک برخی اراضی ملارد در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

در این تجمع که حدود ۲۰۰ نفر حضور داشتند، مردم خواستار توقف اقدامات سازمان کوثر و صدور اسناد مالکیتی به نفع مردم و مالکان شدند.

تجمع کارکنان شرکتی مخابرات فارس

به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، گروهی از کارکنان شرکتی مخابرات فارس، در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی و ورود شرکت‌های پیمانکار محلی و بدون طرح، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان ستاد مخابرات فارس در شهر شیراز تجمع کردند.

این کارکنان اعلام کردند: “تبعیض سیستماتیک و قراردادهای حجمی بایستی پایان یابد و همه شرکتی‌های مخابرات باید به استخدام رسمی مخابرات درآیند. تنها به این ترتیب است که تبعیض میان کارکنان برچیده می‌شود”.

آنها افزودند: “در حالیکه رسمی‌ها سه برابر ما شرکتی‌ها حقوق می‌گیرند، ما نه امنیت شغلی داریم و نه امید به آینده. کارکنان شرکتی همگی تخصص، مهارت و تحصیلات دارند و باید در بدنه مخابرات جذب شوند”.

حاضران در تجمع روز گذشته بیانیه ای نیز صادر کردند؛ در این بیانیه آمده است: “مدیران ارشد مخابرات که می‌بایست در قبال سرنوشت همکاران بخش خصوصی در جهت ایجاد رفاه و امنیت شغلی و تامین خواسته‌های بحق آنان اهتمام ورزند، اکنون یک بار دیگر پا را فراتر گذاشته، جداسازی این پرسنل از یکدیگر را با حجمی نمودن قراردادها و قرارداد با پیمانکاران محلی، در دستور کار قرار داده اند. این اقدامات با توجه به مشکلات پیش روی شرکت‌های حجمی که از آن جمله کسر حداقل ۵۰۰ هزار تومان از حقوق ناچیز فعلی، دیرکرد پرداخت حقوق و دستمزد بعضا تا ۶ ماه، کم نمودن پرسنل در حال کار و نهایتا بازگشت به وضع اسفبار ۱۰ سال پیش می‌باشد، از هم پاشیده شدن بنیان خانواده پرسنل بخش خصوصی را مورد هدف قرار داده است”.

این کارکنان عنوان کردند: “قراردادهای حجمی با شرکت‌ها که هیچ نظارتی بر عملکرد آنها در قبال نیروی کار نیست، بیش از گذشته حقوق شغلی پرسنل مخابرات را به مخاطره می‌اندازد. به گفته آنها «حجمی نمودن قراردادهای نیروی انسانی» ظلم مضاعف در حق کارکنان مخابرات است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید