خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۶ ماه؛ مصدومیت ۱۵۸ کارگر در استان ایلام

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/ طی ۶ ماه؛ مصدومیت ۱۵۸ کارگر در استان ایلام

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۲۹ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران در حین کار مصدوم شد. همچنین بنابر خبری دیگر مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام از مصدومیت ۱۵۸ نفر ناشی از حوادث کار در شش ماهه اول سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹، یک کارگر در تهران طی یک حادثه دچار مصدومیت شد.

مجید علیشاه نژاد، فرمانده آتش نشانان حاضر در محل حادثه در این باره گفت: “دست راست کارگر جوان در کارگاه تراش کاری به دلیل بی احتیاطی داخل قسمتی از دستگاه تراش گیر کرده بود”.

وی افزود: “آتش نشانان پس از جدا کردن قطعه از دستگاه و ثابت کردن آن مشغول عملیات شدند و با استفاده از دستگاه برش و رعایت موارد ایمنی به برش قطعه پرداختند”.

علیشاه نژاد تصریح کرد: “همزمان با شروع کار آتش نشانان با تیم اورژانس تماس گرفته شد که بلافاصله پس از حاضر شدن تیم پزشکی و آزاد کردن دست کارگر که از قسمت انگشت اشاره و وسط دچار له شدگی شده بود، وی را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند”.

طی ۶ ماه نخست سال؛ مصدومیت ۱۵۸ کارگر در استان ایلام

به گزارش رکنا، مهدی علیزاده ‌مهاجر مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام از مصدومیت ۱۵۸ نفر ناشی از حوادث کار در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.

علیزاده ‌مهاجر افزود: “این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزایش یافته است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید