خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی یک زندانی از اعدام در تهران همزمان با صدور حکم اعدام برای یک زندانی در اردبیل

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران همزمان با صدور حکم اعدام برای یک زندانی در اردبیل

خبرگزاری هرانا – یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. همزمان یک زندانی دیگر در اردبیل از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در اردبیل از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، این زندانی متهم است که همسر خود را از طریق خفه کردن به قتل رسانده است.

متهم در پی اعترافات خود گفت: “مدتی قبل پریناز به من مشکوک شده بود برای همین با هم اختلاف پیدا کرده بودیم. من مدرک فوق لیسانس دارم اما مدتی قبل بیکار شدم و برای همین کنترل اعصابم از دستم خارج شده بود. وقتی دعوایمان بالا گرفت روی سینه پریناز نشستم و با دست گلوی او را فشار دادم. یکدفعه دیدم که او بی حال شد. اول فکر کردم که او وانمود به بی حالی می کند. از یخچال یک پارچ آب آوردم و روی سرش ریختم اما متوجه شدم که جانش را از دست داده است و تمارض در کار نیست”.

وی ادامه داد: “فکر نمی کردم که با چند لحظه فشار وارد کردن به گلوی پری ناز،او جان خود را از دست دهد. بعد از اینکه فهمیدم او دیگر نفس نمی کشد، از خانه بیرون رفتم و مقابل منزل پدرم تردد کردم تا تصویر من در دوربین های مداربسته ضبط شود. می خواستم نشان دهم که هنگام فوت همسرم در خانه نبوده ام. حتی برای صحنه سازی چند پیامک هم به پریناز فرستادم تا خودم را از مرگ او بی اطلاع نشان دهم. بعد به خانه رفتم و جسد پریناز را روی دوشم گذاشتم و با یک شال او را از قاب پنجره آویزان کردم. اما طول شال بلند بود و فکر کردم شاید پلیس متوجه صحنه سازی شود برای همین یک بار دیگر او را پایین آوردم و به ماموران پلیس گفتم که او را حلق آویز دیدم و پایین کشیدمش”.

به دنبال اعترافات این زندانی، پرونده وی جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان اردبیل ارجاع داده شد. نهایتا این متهم از سوی قضات دادگاه و به درخواست اولیای دم به اعدام محکوم و حکم صادره به دیوان عالی کشور ارسال شد.

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

به گزارش رکنا، یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، به دنبال کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده در سال ۹۵، به دنبال کشف جسد یک زن ۳۰ ساله به نام لیلا که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود، آغاز شد. در پی تحقیقات پلیس و با توجه به اظهارات مادر لیلا، مشخص شد این دختر برای بازگشت به زندگی با همسر خود حسین، از دوستش سحر و همسر وی به نام مهدی برای میانجگری کمک خواسته و برای مدتی با آن ها ملاقات داشته است. در پی این اظهارات مهدی بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفت.

مهدی، متهم این پرونده گفت: “من و همسرم سعی کردیم برای آشتی دادن لیلا و حسین میانجگری کنیم ولی نشد. آن زمان یک ماه بود ازدواج کرده بودم و شغل مناسبی نداشتم. حتی مجبور شده بودم برای زندگی به خانه همسرم بروم.همان روزها پای سگ همسرم هم شکسته بود و من پولی برای درمان آن نداشتم. به همین خاطر تصمیم گرفتم تا از لیلا پول بگیرم. من به دروغ به او گفتم رمالی را می شناسم که می‌تواند در مدت ۲۹ روز در عوض دریافت ۲میلیون تومان با دادن نسخه ای سحر آمیز زندگی ات را سروسامان دهد.لیلا که از شنیدن این حرف خوشحال شده بود ۲ میلیون تومان را به من داد.اما وقتی دید با گذشت بیش از یک ماه ،هیچ تغییری در زندگی اش ایجاد نشده و نسخه ای هم دریافت نکرده است چند بار با من تماس گرفت و پولش را خواست”.

وی ادامه داد: “لیلا مدام مرا تهدیدم می کرد اگر پول را به او پس ندهم ماجرا را به سحر می گوید. به همین خاطر با او قرار گذاشتم. لیلا با آژانس به زیر پل حکیم آمد و سوار ماشینم شد. از او خواستم تا برای برگرداندن پولش به من فرصت دهد اما قبول نکرد. به همین خاطر با هم درگیر شدیم. من او را به داخل شمشادها هل دادم و چند ضربه چاقو به او زدم. سپس کیفش را که حاوی دو و نیم میلیون تومان پول نقد بود به همراه گوشی موبایل و گوشواره هایش فرار کردم”.

درحالیکه اولیای دم خواستار صدور حکم اعدام شدند، متهم این پرونده از سوی شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام، ۳ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. نهایتا متهم این پرونده با پرداخت مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان موفق به کسب رضایت اولیای دم شده و از مرگ رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید