خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن دو شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای انتظامی در کرمانشاه

کشته و زخمی شدن دو شهروند بر اثر تیراندازی بی ضابطه نیروهای انتظامی در کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – شامگاه پنجشنبه ۲۴ مهر، دو شهروند ساکن کرمانشاه، با شلیک بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی به سوی یک خودرو کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹، دو شهروند ساکن شهرک “دره‌دراز” کرمانشاه بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی کشته و زخمی شدند.

در این گزارش هویت شهروند جان باخته “اشکان عزیزی” و هویت فرد زخمی شده “برهان عزیزی” عنوان شده است.

یک منبع مطلع با بیان اینکه آنها نسبت فامیلی داشته و پسرخاله همدیگر بودند، گفت: “مأموران نیروی انتظامی، خودروی پژو این دو شهروند را که درحال اجرای حرکات نمایشی ماشین بودند، تحت تعقیب قرار داده و بدون اخطار قبلی و رعایت قوانین شلیک این دو شهروند را هدف قرار دادند”.

این منبع مطلع افزود: “برهان عزیزی که در این حادثه زخمی شده جهت رسیدگی پزشکی به یکی از مراکز درمانی کرمانشاه منتقل شده است”.

این اتفاق در حالی رخ داده که در ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری آمده است: “مأمورین موضوع این قانون هنگام بکارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند و مراقبت نمایند که اقدام آنان منجر به فوت نشود و به اشخاص ثالث که دخیل در ماجرا نمی‌باشند آسیب نرسد.” در تبصره‌ این ماده نیز گفته شده که “‌مواظبت و مراقبت از حال مجروحین بر عهده‌ی مأمورین انتظامی است و باید در اولین فرصت آنان را به مراکز درمانی برسانند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید