خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  تنبیه بدنی و شکستگی عضو یک دانش آموز در قصرقند

تنبیه بدنی و شکستگی عضو یک دانش آموز در قصرقند

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۰ مهر، یک دانش آموز مقطع چهارم دبستان در روستای گورچای بخش تلنگ شهرستان قصرقند، توسط معلم خود مورد ضرب‌و شتم قرار گرفت. در پی این تنبیه بدنی، دانش آموز مذکور از ناحیه انگشت دست دچار شکستگی شد. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۲۰ مهر ۹۹، یک دانش آموز مقطع چهارم دبستان توسط معلم خود به نام “جدگال” مورد ضرب‌و شتم قرار گرفت و از ناحیه انگشت دست دچار شکستگی شد.

هویت این دانش آموز “صادق بالار” فرزند عمر و از اهالی روستای گورچای بخش تلنگ شهرستان قصرقند، احراز شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “صادق توسط معلم خود به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته که بر اثر آن انگشت دست او شکسته شده و همچنین از ناحیه دیگر بدن از جمله بیضه ها این دانش آموز دچار آسیب جدی شده است”.

وی اقزود: ”جدگال معلم استخدام پیمانی آموزش و پرورش قصرقند است که پیش از این نیز سابقه ضرب و شتم دانش آموزان را داشته است”.

این منبع در ادامه عنوان کرد: ”جدگال تعادل روانی ندارد و پیش از این چندین دانش آموز را تنبیه بدنی کرده و یک دانش آموز که مورد ضرب و شتم او قرار گرفته فرار کرده و جدگال تا روستای دیرمان که چندین کیلومتر با مدرسه فاصله دارد را دنبال کرده که اهالی روستای دیرمان مانع ضرب و شتم این دانش آموز شدند”.

لازم به ذکر است، روز سه شنبه ۸ مهرماه ۹۹، نیز یک دانش آموز به نام “موسی ساده” فرزند فتحی محمد اهل روستای تیس از شهرستان چابهار، توسط معلم خود به نام “شیرزایی” اهل زابل به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت که در پی این تنبیه بدنی این دانش آموز دچار شکستگی از ناحیه پهلو شد.

مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید