خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرشام رضایی به دادسرای اوین احضار شد

آرشام رضایی به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، فعال مدنی روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه طی یک تماس تماس تلفنی جهت پاره‌ای توضیحات به دادسرای اوین احضار شد. این فعال مدنی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدیدنظر عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ مهرماه ۱۳۹۹، آرشام رضایی، فعال مدنی طی یک تماس تماس تلفنی به دادسرای اوین احضار شد.

در این تماس تلفنی به آقای رضایی گفته شده باید خود را تا روز یکشنبه ۲۷ مهرماه جهت پاره‌ای توضیحات به شعبه اول واحد اجرای احکام دادسرای اوین به ریاست قاضی محمد برائه معرفی کند. با توجه به محکومیت آقای رضایی در دادگاه انقلاب و قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر احتمال می‌رود احضار وی جهت اجرای حکم حبس وی صورت گرفته باشد.

آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دی‌ماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال مدنی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه بدون حضور وکیل و بدون اطلاع قبلی برگزار شد و آقای از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری مجموعا به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید کرد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی” در خصوص وی قابل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید