خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  پس از ابتلا به ویروس کرونا؛ باپیر برزه از زندان نقده به مرخصی اعزام شد

پس از ابتلا به ویروس کرونا؛ باپیر برزه از زندان نقده به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۰ مهر، باپیر برزه، شهروند ساکن پیرانشهر و محبوس در زندان نقده، پس از ابتلا به ویروس کرونا به مرخصی اعزام شد. او در تاریخ ۱ مهرماه سال جاری جهت اجرای حکم حبس، راهی زندان نقده شده بود.

به گزاش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹، باپیر برزه، شهروند ساکن پیرانشهر و محبوس در زندان نقده، به دنبال ابتلا به ویروس کرونا به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این زندانی سیاسی پس از ابتلا به ویروس کرونا به قرنطینه زندان نقده منتقل و مسئولان زندان این موضوع را از خانواده وی پنهان کرده و به خانواده‌اش اعلام کرده بودند وی دچار سرماخوردگی شده است”.

به گفاه این منبع مطلع؛ وی هم‌اکنون در یکی از بیمارستان‌های پیرانشهر تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارد.

باپیر برزه در تاریخ ۱ مهر ۹۹، جهت اجرای حکم حبس، راهی زندان نقده شده بود.

حکم صادره علیه وی مردادماه سال جاری توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۷، باپیر برزه به همراه یک شهروند دیگر به نام “کیوان نژادرسول، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط شعبە‌ی ١٠٢ دادگاه کیفری این شهرستان از بابت اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به ترتیب به ۸ ماه و ۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان همزمان با صدور رأی دادگاه بدوی، با تودیع وثیقه آزاد شده بودند.

پیش از کاهش حکم حبس، محکومیت باپیر برزه در شعبه‌ یکم دادگاه تجدیدنظر ارومیه به ۴ سال حبس افزایش و حکم صادره علیه کیوان نژادرسول در همین شعبه به ۴ سال حبس تقلیل پیدا کرد.

باپیر برزه فرزند عثمان از اهالی روستای چیانه از توابع شهرستان پیرانشهر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید