خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ ساعت ۲۰:۳۴:۳۳

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  میرموسی ضیا گرگری با تودیع قرار از زندان مراغه آزاد شد

میرموسی ضیا گرگری با تودیع قرار از زندان مراغه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) امروز چهارشنبه ۱۶ مهر با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان مراغه آزاد شد. آقای ضیا گرگری پیشتر در تاریخ ۲۶ شهریورماه در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد. وی روز دوشنبه ۱۴ مهرماه طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به زندان مراغه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۹، میرموسی ضیا گرگری، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان مراغه آزاد شد.

آزادی آقای ضیا گرگری با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومان، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

میرموسی ضیا گرگری روز چهارشنبه ۲۶ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان نقده بازداشت شد. وی در تاریخ ۲۷ شهریورماه طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داد.

ماموران پس از بازداشت آقای ضیا گرگری اقدام به تفتیش منزل و محل کاری وی کرده و تعدادی از وسایل شخصی ایشان ازجمله تلفن همراه و کامپیوتر وی را ضبط کرده و با خود بردند. وی نهایتا روز دوشنبه ۱۴ مهرماه طی تماسی با خانواده خود از انتقالش به زندان مراغه خبر داد.

از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه این شهروند تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

میرموسی ضیا گرگری پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

آقای ضیا گرگری پیشتر در تاریخ ۱ تیرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شهرستان نقده بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۸۰ میلیون تومانی تا پایان زمان دادرسی آزاد شد. او نهایتا توسط دادگاه شهرستان نقده از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و به دلیل عدم سابقه کیفری حکم وی به ۲۰ روز حبس کاهش پیدا کرد و آزاد شد. وی پیشتر نیز در جریان مراسم قلعه بابک در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۷ به همراه دهها تن دیگر بازداشت و مدتی بعد آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید