خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  آزادی عبدالله چلداوی با تودیع قرار از زندان شیبان اهواز

آزادی عبدالله چلداوی با تودیع قرار از زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – عبدالله چلداوی، شهروند اهل اهواز امروز سه‌شنبه ۱۵ مهر با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان این شهر آزاد شد. آقای چلداوی پیشتر در تاریخ ۱۵ آبان ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و اخیرا در بخش نخست پرونده خود توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۹، عبدالله چلداوی، شهروند اهل اهواز از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

آزادی آقای چلداوی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان و به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

وی پیشتر در تاریخ ۱۵ آبان ماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان شیبان اهواز منتقل شد. بازداشت این شهروند پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز و همزمان با بازداشت تعداد پرشماری از شهروندان عرب در خوزستان انجام شد.

عبدالله چلداوی در بخش نخست پرونده خود توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پرونده وی اخیرا به شعبه ۱۶ دادگاه تجدیدنظر استان خوزستان ارجاع داده شده و در انتظار صدور رای نهائی است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای چلداوی در بخش دوم پرونده وی نیز تاکنون حکمی صادر نکرده است.

عبدالله چلداوی، ۴۲ ساله، متاهل، پدر ۴ فرزند و شهروند اهل اهواز است. وی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید